Co trzeba wiedzieć o Karcie Polaka?

sciganieW tym roku nastąpiły ważne zmiany w ustawie Rzeczypospolitej Polskiej o Karcie Polaka, o których napisało wiele mediów. Ale niektóre ważne zmiany pozostały w cieniu.

Na naszej stronie można dowiedzieć się, co nowego pojawiło się w tej ustawie, ale nie reklamowano przez stronę polską. Warto wiedzieć o tym posiadaczom Karty Polaka. Ustawa RP o Karcie Polaka w nowej wersji rozszerzyła listę organów ścigania i służb specjalnych, które mają prawo nawet bez pisemnego wniosku otrzymywać informacje o osobach, które otrzymały lub złożyły wnioski na uzyskanie Karty.

Tutaj wymienione są organizacje, które otrzymają wszystkie dane o osobie, która złożyła wniosek na uzyskanie Karty Polaka: organy administracji publicznej, sądy, prokuratury, Policja, Straż Graniczna, Służba Kontrwywiadu Wojskowego, Stużba Celna, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencja Wywiadu, organy kontroli skarbowej, organy wywiadu skarbowego oraz organy informacji finansowej, w zakresie niezbędnym do realizacji ich ustawowych zadań.

Dlaczego nigdzie nie piszą, czemu Polska zwiększa kontrolę nad swoimi rodakami?
po-karte

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Co trzeba wiedzieć o Karcie Polaka?" есть 1 комментарий
  1. GRODNENSIS napisał(a):

    Darmowy ser jest tylko w pułapce na myszy.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Sierpień 2022
P W Ś C P S N
« Lip    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2022    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się