Dzień Konstytucji, dzień pojednania…

statkiewicz w ZPB3. maja w Grodnie nielegalny Związek Polaków obchodził Dzień Konstytucji razem z… przedstawicielami opozycji białoruskiej z byłym więźniem politucznym Mikołajem Statkiewiczem na czele.

Co to mogło oznaczać? Czyżby wizyta Ministra spraw zagranicznych Waszczykowskiego nie przyniósła oczekiwanych dywidendów dla Andżeliki Borys i Mieczysława Jaśkiewicza? Przecież oni mimo oświadczeń o tym, że nie uczestniczą w działalności politycznej, że są ofiarami reżimu, że władze białoruskie gnębią ich, prowadzą wspólne imprezy z kierownictwem opozycji i w ten sposób zmuszają swoich członków do walki z reżimem.

statkiewicz w ZPB 1Ale sami „prezesowie” nie byli obecni na imprezie. Zamiast tego pojechali do Warszawy popisywać się przed polskimi mediami.

Polka słucha StatkiewiczaCiekawe jest, ile potrwa taka lojalność i tolerancja? Czy jednak pani Borys oświadczy przed polskimi dawcami o tym, że dostała grzywnę z podatkowej za swoją niekontsruktywną postawę wobec władz? Jak na to odreaguje Waszczykowski, który już oświadczył o początku dialogu z reżimem Łukaszenki?

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Dzień Konstytucji, dzień pojednania…" 2 komentarze
  1. ZPB napisał(a):

    Ale babcia fajna! Bis!

  2. GRODNENSIS napisał(a):

    JAK ten opozycjonista trafił na spotkanie nielegalnego Związku Polaków? Czemu Andzelika o tym milczy? Mówiła, że nie ma nic wspólnego z polityką?

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Marzec 2021
P W Ś C P S N
« Gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Вверх
© 2021    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się