Wojna przeciwko wszystkim

wojna przeciwko wszystkimPo powrocie z obchodów 1050-lecia Chrztu Polski i powstania Państwa Polskiego Andżelika Borys pospieszyła dać wywiad swojej przyjaciółce Iness Todryk-Pisalnik o tym, obok z jakimi znanymi polskimi politykami udało jej się zrobić zdjęcie i jakie wielkie problemy Polaków na Białorusi ona omówiła.

Warto podkreślić ten moment w wywiadzie, gdzie Andżelika żartuje o tym, że „…Odebrałam tę decyzję jako wielki zaszczyt i wyróżnienie. Polaków z Białorusi na pewno mógłby godnie reprezentować na uroczystościach 1050-lecia Chrztu Polski także inny działacz polski z Białorusi, ale wypadło na mnie…”. Ciekawe, kogo ona miała na myśli? Pewnie i w Polsce mówiła urzędnikom i politykom to samo. Szkoda, Jej Królewska Mośc tak bardzo chciała pojechać na tu imprezu z kimś godnym.

Ciekawy koniec rozmowy, gdzie Borys ogłasza to że iż mimo przynależności do ZPB ona może pracować ze wszystkimi wartościowymi środowiskami i inicjatywami polskimi w kraju, nawet z takimi, które z różnych względów nie mogą nawiązać współpracy ze Związkiem Polaków pod kierownictwem Mieczysława Jaśkiewicza. Jak by twierdzi, że ma specjalny status i powyżej wszystkich innych działaczy polonijnych na Białorusi.

Pokazuje to nie tylko w słowach. Sprawami ona dokazuje, że nie będzie szanować inne polonijne organizacje w kraju, przede wszystkim konkurentów w strefie edukacji języka polskiego, którą chce posiadać jako monopolista. Tak, Borys powołała konkurs ortograficzny na dzień, kiedy „Polska Macierz Szkolna na Białorusi” organizuje VII Ogólnokrajowe Polskie Dyktando im. Krystyny Bochenek na Białorusi. Borys zaproponowała nauczycielom języka polskiego i uczniom nową alternatywę, której w PMS były nie bardzo zadowoleni.

Wojna Borys przeciwko wszystkim trwa, co będzie dalej zależy od determinacji stron wyświetlić swoją pozycję.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Wojna przeciwko wszystkim" 5 komentarzy
 1. ZPB napisał(a):

  Nie bardzo zadowoleni w PMS ??? to nikogo nie obchodzi)

 2. GRODNENSIS napisał(a):

  …Polaków z Białorusi na pewno mógłby godnie reprezentować na uroczystościach 1050-lecia Chrztu Polski także inny działacz polski z Białorusi, ale wypadło na mnie…
  pewnie miała na myśli Mieczysława Łysego!

 3. KOCHAM AUCHAN napisał(a):

  100% prawdy w tym tekście. Całkowicie zgadzam się

 4. BRAWO PANI ANDZELIKA! napisał(a):

  Nu będzie ona nad wszystkimi? I co z tego? Polaków na Białorusi to nie dotyczy i nie obchodzi

 5. ZPB napisał(a):

  następnym razem Andżelika organizuje VIII Ogólnokrajowe Polskie Dyktando im. Krystyny Bochenek na Białorusi, bo ona jest mloda i ma dobre prezenty =)

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Lipiec 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się