Andżelika Borys potwierdziła słuszność portalu polaki.org

Na początku tego roku na naszej stronie internetowej został opublikowany artykuł „ANDŻELIKA BORYS PRAGNIE FAKTYCZNEJ DEPOLONIZACJI KRESÓW?„, w którym było napisane o tym, że nowe zmiany do Ustawy „O Karcie Polaka” doprowadziły do rzeczywistej depolonizacji terenów Zachodniej Białorusi i Zachodniej Ukrainy.

Przypomnijmy, że zgodnie ze zmianami do Ustawy „O Karcie Polaka”, które przyjął Sejm RP na wniosek Michała Dworczyka, osoby, które złożyły dokumenty na otrzymanie tego dokumentu, będą mogli również uzyskać obywatelstwo polskie za rok po otrzymaniu „Karty Polaka”, a także dofinansowanie w wysokości 600 zł miesięcznie.

Zdaniem wielu polskich działaczy społecznych, zmiany do tej ustawy tworzą warunki do repatriacji, a w szczególności pełnej depolonizacji polskiego terytorium dawnej Rzeczypospolitej, w celu wyeliminowania wszystkich miejscowych Polaków na Białorusi, bo większość polskiej młodzieży wyjedzie do Polski na pobyt stały.
Oto i Andżelika w wywiadzie dla telewizji „Belsat” potwierdziła, że liczba Polaków wyjeżdżających z Białorusi do Polski ze względów ekonomicznych wzrośnie. Mówiła ona, że Polska jest teraz zainteresowana w przejeździe nowej siły roboczej.

Borys sama i potwierdziła fakt, że Polska myśli, przede wszystkim, jak rozwiązać swoje demograficzne i ekonomiczne problemy za pomocą etnicznych Polaków mieszkających na Kresach.

Wynikiem tego jest to, ze na słowach Borys walczy o rozwój polskości na Białorusi, a właściwie jej działania prowadzą do depolonizacji dawnej Rzeczypospolitej.

Czy Andżelika Borys uświadamia sobie i czy przyjmie odpowiedzialność za to, że przez dwadzieścia lat na Białorusi liczba Polaków z jej winy zmniejszy się kilka razy?

Навигация

Следующая статья:

К записи "Andżelika Borys potwierdziła słuszność portalu polaki.org" 2 komentarze
  1. Józef III napisał(a):

    Co ta panna Borys bredzi? Nigdy w swoim życiu nie pracowała. Całe swoje życie prowadzi dzięki sponsorom, kochankom z urzędów polskich. Na przyszłość – niech lepiej się nie wypowiada w języku białoruskim, bo wstyd…

  2. stara prawda napisał(a):

    Ja o tym powiedziałem 15 lat temu.
    Anders tylko powtarza moje przypuszczenia.
    Depolonizacji dopuścił się Gawin i jego marionetka i marionetka abp Kondrusioewicza..

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Wrzesień 2023
P W Ś C P S N
« Cze    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2023    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się