Borys ogłosiła, że jej nie potrzebny Mietek i jego Związek Polaków!

BorysW końcu stało się to, do czego szło od dłuższego czasu w nielegalnym Związku Polaków. Patrząc na pełny współczucia stan organizacji i zaniechanie kierownictwa, Andżelika Borys napisała na oficjalnej stronie nielegalnego ZPB, że ona sama „osobiście, bez względu na to jak jest to odbierane przez Zarząd Główny ZPB, wspiera wszystkie wartościowe inicjatywy polskie na Białorusi, które trafiają w jej pole widzenia„.

Po spotkaniu z niektórymi polonijnymi działaczami w Mińsku, ona w końcu dowiedziała się, że „głównym problemem w nawiązywaniu współpracy zarówno z oddziałami ZPB w terenie, jak z centralą związkową – brak zainteresowania taką współpracą ze strony Zarządu Głównego” nielegalnego ZPB. I to po dwóch latach, kiedy ona sama kierowała zarządem głównym! Borys dobrze przekazała odpowiedzialność za rozpad struktury Mietkowi, a ona sama będzie wspierać edukację polską.

Należy zwrócić uwagę, że słowa Borys potwierdziła dyrektor mińskiego oddziału „Polskiej Macierzy szkolnej” Maryna Repkina (a przewodnicząca mińskiego oddziału ZPB Helena Marczukiewicz nawet nie otrzymała zaproszenie). A to znaczy, że Borys ingeruje w działalność innych organizacij polonijnych (jeszcze dopóki legalnych), co może prowadzić do ich upadku (jak w nielegalnym Związku Polaków). To pokazuje również, że prezes „Polskiej Macierzy szkolnej” Stanisław Sienkiewicz traci kontrolę nad swoimi oddziałami.

Andżelika Borys już pół roku temu i ostatnio napisała na Facebooku, że kierownictwo nielegalnego Związku polaków jej dość i chce zmian. Teraz rodzina Pisalników (jej przyjaciele) na oficjalnej stronie nielegalnego Związku Polaków umieściła artykuł, w którym Andżelika Borys ogłosiła, że „jest zwolenniczką współpracy Polaków niezależnie od przynależności organizacyjnej„. A więc z pomocą Andżeliki Borys zjawia się szansa nawiązania współpracy legalnego i nielegalnego Związków Polaków, jak marzą wielu członków tych struktur.

Навигация

Следующая статья:

К записи "Borys ogłosiła, że jej nie potrzebny Mietek i jego Związek Polaków!" 3 komentarze
  1. szlachcic napisał(a):

    Też mi, wielki splendor:”zjawia się szansa nawiązania współpracy legalnego i nielegalnego Związków Polaków”. Polacy bez niej sobie dobrze radzą. Straciła wpływ już dawno, a teraz przed PiS-em chce się wykazać (albo dostała wytyczne)swoim „autorytetem” i „zjednoczyć” Polaków raczej wokół swoich chorych ambicji.

  2. Józef III napisał(a):

    Tej pannie już dawno podziękowaliśmy! Może sobie darować i się nie wysilać. Polacy w Grodnie mają Borys i jej „towarzyszy broni” głęboko gdzieś.

  3. Bożena Gaworska-Aleksandrowicz napisał(a):

    Pan minister nie ma w zwyczaju odpowiadać: Kiedy rozmowy z Mieczysławem Łysym?Kiedy rewizja polityki instrumentalnego wykorzystywania Polaków do geopolitycznych gierek. Pytanie zadałam po tym gdy zapodał na Twitterze informację dnia: https://twitter.com/Jaroslaw_Gowin/status/669491084393897984

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się