Andrzej Chodkiewicz blokuje rozwój polsko-białoruskich stosunków gospodarczych

Chodkiewicz Borys JaskiewiczPowiązania handlowe i gospodarcze pomiędzy obwodem Grodzieńskim i polskimi regionami tradycyjnie były na poziomie wysokim. Jest wzajemne zainteresowanie u polskiego i białoruskiego biznesa, ustalono handel dwustronny, pracują wspólne przedsięwzięcia itp.

Oczywiste dla każdego, że istniejący potencjał i zainteresowanie wzajemne, oraz wprowadzone przez Rosję sankcję wobec producentów europejskich pozwalają rozwijać kontakty ekonomiczne bardziej aktywnie. Polscy przedsiębiorcy gotowi inwestować w gospodarkę Grodzieńszczyzny, budować nowe predsiębiorstwa, dostarczać polskie produkty. Nawet różnice polityczne pozostają w cieniu, gdy można zarobić.

Wydaje się w tej sytuacji Konsulat Generalny w Grodnie musi być mediatorem w dwustronnych stosunkach gospodarczych, inicjować prowadzenie biznes spotkań, nawiązywać kontakty ze stroną białoruską w interesach polskich producentów itp. Ale w rzeczywistości wszystko jest dokładnie odwrotnie.

Konsul Generalny Andrzej Chodkiewicz zajmuje swoje stanowisko już od 5 lat. W tym okresie on nie przeprowadził żadnych ekonomicznych spotkań i imprez. Nie słyszał propozycje polskich i białoruskich przedsiębiorców, blokował wszystkie proponowane projekty.

Dyplomata absolutnie nie jest zainteresowany w rozwoju kontaktów gospodarczych. I po co mu to? Lepiej pracować z grupką Borys i Jaśkiewicza, tańczyć z nimi na różnych imprezach za pieniądze polskich podatników, krzyczać o represjach wobec Polaków Białorusi, naruszać prawa białoruskiego, uczestnicząc w wątpliwych działaniach, wydawać tylko wizy i karty Polaka.

Z kolei grupka Borys-Jaśkiewicz w każdy sposób popiera swojego przyjaciela i opowiada mu o „strasznych faktach” gnębienia Polaków. Jest wrażenie, że Konsul jest w stanie transu i kontrolowany przez oszustów, którzy wpajają mu, że niema nic więcej ważnego niż opłacać ich życie, a rozwój stosunków gospodarczych tylko szkodzi wielkiej sprawie walki z reżimem białoruskim.

Czy naprawdę w tym są obowiązki oficjalnego przedstawiciela polskiego rządu w obwodzie Grodzieńskim?

Навигация

Предыдущая статья: ←

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się