Jaśkiewicz i Chodkiewicz stoją na grobie żołnierza Armii Krajowej przed niemiecką flagą

Bitwa_pod_Surkontami_012-480x338Do redakcji naszej strony internetowej przyszedł list, w którym jeden uprzejmy człowiek zauważył interesujący szczegół w artykule o wizycie Konsula Generalnego RP Andrzeja Chodkiewicza i przewodniczącego nielegalnego Związku Polaków na Białorusi Mietka Jaśkiewicza na cmentarz w Surkontach (obok wsi Pelesa, rej. Werenowski), gdzie spoczywają żołnierze Armii Krajowej z oddziału Macieja Kalenkiewicza ps. „Kotwicz”, w sierpniu tego roku.

Jeśli uważnie przyjrzymy się do zdjęć artykułu nielegalnego Związku Polaków, jak czytelnik zauważył, zobaczymy, że u faceta w warcie honorowej na formie znajduje się niemiecka flaga. Od razu powiedzmy, że nie chodzi o faszystowskich Niemczech, a tylko dzisiejszej niemieckiej fladze.

Ale wciąż pojawia się pytanie, czym spowodowane jest lekceważenie znaków. Przecież klaun, którego poproszono ubrać się w mundur wojskowy i stać w pobliżu grobu, mógł nie wiedzieć, że żołnierze Armii Krajowej walczyli przeciwko Niemcom w czasie II wojny światowej. A czy prezes grupy „uzyskania polskich pieniędzy” w Grodnie Jaśkiewicz i historyk Chodkiewicz nie widzieli niemieckiej flagi na rękawie nastolatka?

Ciekawe jest, Jaśkiewicz lub Chodkiewicz mogliby tak skłonić głowy przed radziecką lub rosyjską flagą lub symbolem?

Dobrze chociaż, że Andżelika Borys znajduje w sobie odwagę nie uczestniczyć w takich propagandowych imprezach Jaśkiewicza.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Jaśkiewicz i Chodkiewicz stoją na grobie żołnierza Armii Krajowej przed niemiecką flagą" есть 1 комментарий
  1. Znafca napisał(a):

    Szkoda że poza niemiecką flaga nie było swastyki to by sprawa była jasna.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się