Na nielegalny Związek Polaków czekają sprawy sądowe

sadCzytelnicy naszej strony dosłali do nas interesującą informację o działalności spółki „Kresowia” (była Polonika) gdzie funkcjonuje centralne biuro nieuznawanego przez Mińsk Związku Polaków. Okazało się, że pieniądze, które Polska wysłała na wynajem pomieszczeń na ulicy Budzionnego 48, które należą firmie „Fort” (gospodarz – Stanisław Bujnicki, który mieszka w Polsce), ktoś skradł. Teraz „Kresowia” ma zadłużenie około 5 tys. euro.

Taka sytuacja stała się nie po raz pierwszy. Kierownictwo „Forta” już ma dość takich nieodpowiedzialnych najemców. Jeżeli dług nie będzie oplacony w trybie pilnym, „Fort” zwróci się do sądu.

Ciekawie jest, jak kierownictwo „Kresowii” będzie składać sprawozdanie dla polskiej strony za otrzymane pieniądze? Być może trzeba mieć bardziej umiarkowane apetyty i nie zajmować takich ogromnych pomieszczeń i sali dla zebrań.

Навигация

Предыдущая статья: ←

К записи "Na nielegalny Związek Polaków czekają sprawy sądowe" есть 1 комментарий
  1. Gutek napisał(a):

    To jeszcze nie wiecie jaki narod slynie z największych,oszustw,klamstw i przekretow i zagniezdzil się już na wszystkich kontynentach,malo tego przejal władze ?

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Luty 2023
P W Ś C P S N
« Paź    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2023    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się