Poczobut idzie na prezesa?

Jak już wiadomo, Andżelika Borys podała się do dymisji i to, że ona nie wróci jest fakt jasny. W niektórych polskich media nadal nas zapewniają że ona jeszcze możliwie rozmyśli się, dlatego że rzekomo nie skłała formalnej pisemnej dymisji. Temu nie trzeba wierzyć. Zgodnie ze Statutem prezes nie musi składać żadnych podań. Ona poinformowała, że odchodzi i wszystko na tym. Teraz sprawa Rady naczelnej. Trzeba wybrać pełniącego obowiązki do następnego zjazdu organizacji.

W tej sytuacji bardzo interesująco poobserwować działania Andrzeja Poczobuta. On spotyka się z członkami Rady naczelnej. Ciekawie jest, o czym on z nimi domawia się. Przypuścić oczewiście możemy. My wszyscy wiemy o wygorowanych ambicjach Andrzeja. On już od dawna marzy o stanowisku prezesa, ale dopóki była Andżelika Borys, iść na otfarte przeciwstawienie bojał się. Napewno i w Polsce nie zrozumieją. Wszyscy ją tam znają, a kto jest Andrzej Poczobut? Tak, nikt. Gdieś kręci się obok Borys.

Myślimy że Poczobut spróbuje otrzymać poparcie członków Rady naczelnej, żeby usiąść do fotelu prezesa. Jak mu to się uda, jeżeli Statut organizacji pozwala tylko na to, żeby zastępca prezesa mógł zostać pełniącym obowiązki? Jeżeli niewolno zmieniać Statut, to można zostać zastępcą. O tym napewno Andrzej gada z członkami Rady naczelnej. Na zebraniu w sobotę Poczobut poda się do dymisji ze stanowiska prezesa Rady naczelnej i wybierze się na zastępcę prezesa ZPB, a stamtąd już otwarta droga na stanowisko pełniącego obowiązki. Wszystko jest proste. I nie jest koniecznie, żeby go podtrzymywały członkowie Związku Polaków. Wystarczy umówić się z kilka przedstawicielami Rady naczelnej i wszystko w porządku.

Tylko myślimy, że tu śmierdzi jakimiś bardzo nieprzyjemnymi kombinacjami. Jeżeli wszystko pójdzie mianowicie tak, to władze białoruskie otrzymają kolejny powód dla nowej propagandy, co mocno uderzy w Związek Polaków na Białorusi, czego my wszyscy nie chcemy.

Andrzej, wstrzymaj się dopóki nie jest zapóźno. Pomyśl o przyszłości organizacji.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Poczobut idzie na prezesa?" 2 komentarze
  1. Wiktor Dmuchowski napisał(a):

    Ja prawidłowo brzmi tego Pana nazwisko : Pucybut czy Poczemu bot albo Paczebut??

  2. TAD napisał(a):

    Pan Poczobut wie co robi.I takich jest wielu.Szkoda,ze Palaki Siemaszki,jak Dmachouski i podobni do nich ,nie wiedza za ile srebrnikow
    mozna szczekac na swego rodaka.Hanba!Idzcie”Panowie”Dmuchowscy tam,gdzie poszla komuna,na smietnik historii.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Sierpień 2022
P W Ś C P S N
« Lip    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2022    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się