Nazistowski skandal w nielegalnym ZPB

polscy naziCzłonkowie nieuznawanego na Białorusi Związku Polaków znów w centrum uwagi. I znów z niezbyt dobrej strony. Tym razem działania jednego z aktywistów są podobne do podżegania do nienawiści etnicznej. Nie myśleliśmy, że wśród tych ludzi będą zwolennicy Hitlera. Przecież Polacy dobrze wiedzą, ile smutku przynieśli oni na ziemie Białorusi i Polski.

Tym razem dobrze wiadomy czytelnikom naszego blogu Kazimierz Rusinowicz obraził się na swoich sąsiedzi w siedzibie na Budzionnego za to, że oni nie w porę oddali krzesłą, które brali dla jednej ze swoich imprez. Dziennikarze Paweł Mażejka i Jan Roman, którzy do tej pory byli bardzo dobrze nastawieni wobec Polaków, usłyszeli nazistowskie wypowiedzi. Kazimierz powiedział, że przyczyną ich opieszałości jest narodowość Białoruska. Reporterzy pozostali w szoku. Zobaczymy, czy będą oni teraz s takim samym zapałem opowiadać o imprezach nielegalnego Związku Polaków.

Paweł Mażejka i Jan Roman jako dziennikarze polskich mediów „Bielsat” i „Radio Racja” przestraszyli się i nie opowiadali o tym na stronach internetowych (cenzura), ale Łana Rudnik, która także słyszeła to wszystko, nie zachowała milczenie. Ona otwarcie potępiła nazistowskie wypowiedzi działacza nielegalnego Związku Polaków w sieci społecznej Facebook. Potem adekwatni działacze nielegitymnej grupki zmuszeni byli robić wymówki. Iness Todryk także w Facebooku przeprosiła za Kazika wszystkich Białorusinów.

Mamy nadzieję, że to był ostatni raz, kiedy Polacy na Białorusi pozwolają sobie na wypowiedzi nazistowskie.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Nazistowski skandal w nielegalnym ZPB" есть 1 комментарий
  1. Kodeks karny napisał(a):

    Odpowiedzialność karną za naruszenie zasady poszanowania państwowych symboli reguluje Kodeks karny – art. 137: „§ 1. Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

    § 2. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwa obcego, wystawione publicznie przez przedstawicielstwo tego państwa lub na zarządzenie polskiego organu władzy.”

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się