Delegacja Podlaskiego Województwa odwiedziła Grodno

26 marca odbyła się wizyta do Grodna delegacji Województwa Podlaskiego z marszałkiem Jarosławem Dworzańskim na czele. Gości byli zaproszeni przez gubernatora Grodzieńskiego Władzimira Krawcowa dla omówienia stosunków dwustronnych.

Podczas spotkania głównym tematem dyskusji były problemy współpracy transgranicznej w dziedzinie kultury i turystyki. W 2014 roku zaczyna się nowa faza finansowania przez Unię Europejską programów międzynarodowych. Wobec kanalu Augustowskiego zasugerowano stworzyć ścieżkę rowerową od Grodna do Augustowa z takim systemem pokonania granic, który istnieje dla turystów na kajakach. Strona polska proponowała organizować w okresie letnim stałą trasę wodną między dwoma miastami. Jeszcze jedno ciekawe miejsce dla turystów – Puszcza Białowieska.

Jarosław Dworzański i Władzimir Krawcow oświadczyli, że współpraca w dziedzinie kultury rozwija się bardzo aktywnie, szczególnie w organizacji wycieczek i prowadzeniu wspólnych festiwali. Polscy goście chcą przywieźć do Grodna kolekcję zdjęć Tomasza Tomaszewskiego, które opowiadają o gościnności Podlasza. Jego wystawy już odbyły się w Brukseli, Warszawie, Krakowie, Mińsku, Pińsku i innych miastach. Grodzieńcy także są gotowi zorganizować w Białymstoku wystawę, która opowiadałaby o historycznych miejscach naszego kraju.

Odbyło się także spotkanie z burmistrem Grodna Andrejem Chudykiem, gdzie omówiono konkretne problemy współpracy w różnych kierunkach.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się