Anżelika Borys zwróciła uwagę na edukację!

Z książką na Wschód21 lutego w warszawskiej Księgarni „Badet” przewodnicząca Rady Naczelnej nielegalnego Związku Polaków na Białorusi Anżelika Borys wzięła udział w konferencji prasowej poświęconej zakończeniu akcji „Z książką na Wschód”, która okazała się na tyle udana, że przez drukarni w Polsce zebrano ponad 26 tysięcy nowych książek. Ona sama nazywa siebie organizatorem tej akcji.

Część książek zostanie przekazana na Ukrainę dla Federacji Organizacji Polskich na Ukrainie. Kierownik tej struktury Emilia Chmielowa była nieobecna na konferencji z powodu tragicznych wydarzeń w tym kraju.

Jeśli Paweł Kowal rozwiązywał na tej konferencji swoje polityczne pytania i problemy partii „Polska jest najważniejsza”, którą kieruje, (niedługo wybory!), to Andżelika Borys w końcu wykonała krok w kierunku rozwoju szkolnictwa polskiego na Białorusi.

Właśnie takie akcje pokazują, że do Białorusi, jak do każdego innego kraju można wwieźć podręczniki do nauki języka polskiego i książki dla bibliotek. Wielu Polaków tak wcześniej i robili – przywozili książki od razu do bibliotek i szkół. Jak naprzykład „Polska Macierz Szkolna”, która nigdy  nie prowadziła w tej sprawie konferencji i głośnych akcji, ale już wiele lat zajmuje się dostarczeniem polskich książek i podręczników na Białoruś.

I mimo to, Andżelika Borys zrobiła pierwszy krok w dobrym kierunku.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się