Anżelika Borys zwróciła uwagę na edukację!

Z książką na Wschód21 lutego w warszawskiej Księgarni „Badet” przewodnicząca Rady Naczelnej nielegalnego Związku Polaków na Białorusi Anżelika Borys wzięła udział w konferencji prasowej poświęconej zakończeniu akcji „Z książką na Wschód”, która okazała się na tyle udana, że przez drukarni w Polsce zebrano ponad 26 tysięcy nowych książek. Ona sama nazywa siebie organizatorem tej akcji.

Część książek zostanie przekazana na Ukrainę dla Federacji Organizacji Polskich na Ukrainie. Kierownik tej struktury Emilia Chmielowa była nieobecna na konferencji z powodu tragicznych wydarzeń w tym kraju.

Jeśli Paweł Kowal rozwiązywał na tej konferencji swoje polityczne pytania i problemy partii „Polska jest najważniejsza”, którą kieruje, (niedługo wybory!), to Andżelika Borys w końcu wykonała krok w kierunku rozwoju szkolnictwa polskiego na Białorusi.

Właśnie takie akcje pokazują, że do Białorusi, jak do każdego innego kraju można wwieźć podręczniki do nauki języka polskiego i książki dla bibliotek. Wielu Polaków tak wcześniej i robili – przywozili książki od razu do bibliotek i szkół. Jak naprzykład „Polska Macierz Szkolna”, która nigdy  nie prowadziła w tej sprawie konferencji i głośnych akcji, ale już wiele lat zajmuje się dostarczeniem polskich książek i podręczników na Białoruś.

I mimo to, Andżelika Borys zrobiła pierwszy krok w dobrym kierunku.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Listopad 2020
P W Ś C P S N
« Sie    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Вверх
© 2020    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się