Karta Polaka nie dla Polaków

karta PolakaJuż wiele razy pisaliśmy o tym, kto chodzi na zebrania grupki Borys-Jaśkiewicza i kto otrzyma karty Polaka za ich pomocą. To przemytnicy, którzy zajmują się przewozem przez granicę papierosów i ropy. Kartę Polaka potrzebuą jedynie dla tego, by lekko otrzymać polską wizę. A wizy potrzebują ciągle. Dzięki niej ci niewykształceni ludzie, którzy nie potrafią odnaleźć dobrą pracę, zarabiają dla swoich rodzin. Mamy kolejne potwierdzenie tego nadesłane przez naszych czytelników.

Czytelnik naszego bloga w jeden ze słonecznych dni lutego stojał w kolejce do Konsulatu Generalnego Polski w Grodnie, by złożyć dokumenty na otrzymanie wizy. W tym momencie do wejścia przybiegła jakaś bardzo przyśpieszona kobieta, która po rosyjsku zapotrzebowała spotkania z konsulem wizowym.

Kiedy konsul wreszcie wyszedł i zapytal po polsku co ona chce, kobieta nie mogła mu nic powiedzieć. Następnie po rosyjsku powiedziała, że chce wymienić kartę Polaka dlatego że zmieniła nazwisko. Konsul udał, że nic nie rozumie. Wtedy ta pani spróbowała użyć mieszanki polsko-rosyjskiej. Otrzymało się źle. W końcu ludzie z kolejki pomagali konsulowi i kobiecie z kartą Polaka zrozumieć siebie.

Po tej rozmowie jeszcze długi czas obecni dyskutowali na temat tej wstydliwej sytuacji, kiedy człowiek posiadający kartę Polaka nie potrafi powiedzieć po polsku nawet prostych zwrotów. Ludzie interesowali się, jak ona zdołała poradzić z przesłuchaniem w Konsulacie.

Tymszasem Anżelika Borys wraz z Mieczysławem Jaśkiewiczem nadal otrzymują olbrzymie pieniądze i nadal niosą do Konsulatu ankiety kolejnych „aktywnuch działaczy Związku Polaków”.

Навигация

Предыдущая статья: ←

К записи "Karta Polaka nie dla Polaków" 4 komentarze
 1. Maria napisał(a):

  A ja poproszę o nazwisko konsula? Przecież jest osobą publiczną i nie ma tu tajemnic i być nie może.

 2. Bożena napisał(a):

  Polskie dyplomatolstwo, polskie politykierstwo nie zna i nie rozumie języka zwyczajowo przynależnego nacji, swojego ojczystego też. To towarzystwo szemranej adoracji posługuje się językiem, w którym słowa mają odwrotne znaczenie niż mają. Wypowiedzi ich muszą tłumaczyć rzecznicy i zawsze wychodzi na to, że powiedzieli coś innego niż społeczeństwo słyszało. To taka nowomowa, którą społeczeństwo określa podłością, nieudacznictwem, brakiem kompetencji, językiem nienawiści do wszystkich i wszystkiego co nie prowadzi do podjudzania ludzi i szczucia na siebie – a oni, decydenci, za język miłości. I zawsze robią to „w imieniu Polaków” bez oczywiście przyzwolenia społecznego. Tak jest z kartą Polaka. Polakom należą się polskie paszporty, a karta to jedynie towar, kiedyś nazywało się go lojalką, dziś „demokracja” no to pewnie nie lojalka, a zwykła łapówka. Karalne .Co na to CBA, CBŚ? A swoją drogą, konsul, jeśli to prawda, nie znający języka kraju, w którym przebywa, powinien być wywalony na zbity pysk, jak nie przez polskie czynniki, to przez stosowne organy RB. To skandal dyplomatyczny, jeśli na tym stanowisku obsadza się „pajaca”, bo czymże innym opisana sytuacja.

 3. robert napisał(a):

  Co to za konsul co nie zna rosyjskiego lub białoruskiego, jak on mógł zostać wysłany na placówkę za granicą i to jest skandal natomiast jeśli chodzi o petentkę to dla otrzymania Karty Polaka wymaga się podstawowej znajomości języka polskiego albo trzyletniej aktywności poświadczonej przez Związek Polaków iwtedy nie trzeba znać polskiego wystarczy zaświadczenie organizacji więc wszystko jest zgodnie z prawem

 4. Gutek napisał(a):

  Możecie mi wyjasnic dlaczego Polacy zamieszkali na Bialorusi musza posiadac wizy aby wjechać do Polski ?

  A z ta karta Polaka to co za „cyrk” ???
  To polska/bialoruska metryka urodzenia nie starcza aby udowdnic polskość ???

  I jeszcze jedno :
  Zydzi/Bialorusini żydowskiego pochodzenia zamieszkali na Bialorusi co potrzebują aby przekraczac granice białorusko-polska ,jest jakas „karta Zyda” ?

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Wrzesień 2021
P W Ś C P S N
« Sie    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2021    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się