Kogo popierają Polacy na Ukrainie?

Majdan„Ostatnie wydarzenia na Ukrainie dowiodły, że nie ma alternatywy dla ścieżki rewolucyjnej. Na tym tle nieczytelność stanowiska liderów opozycyjnych, parlamentarnych partii i ich obawy przed przeprowadzeniem rewolucji zobowiązują mnie do wzięcia na siebie odpowiedzialności za proces rewolucyjny i dalszy przebieg wydarzeń. Szczególnie za to, co miało miejsce na Ukrainie, za to, co się dzieje obecnie i – co najważniejsze – za przyszłość naszego państwa” –oświadcza lider organizacji nacjonalistów “Prawy Sektor” i organizacji „Tryzub” im. Stiepana Bandery – Dmytro Jarosz.

„Słowa tego 43-letniego płomiennego rewolucjonisty można by zignorować, gdyby nie jedna okoliczność – to właśnie bojownicy „Prawego Sektora” i organizacji „Tryzub” imienia Stiepana Bandery nie tylko urządzili wielodniowy atak na Berkut na Majdanie, ale także zajęli obwodowe budynki administracji w niemal połowie kraju.

Na Ukrainie panował ustrój oligarchiczny z elementami demokracji. Nagle okazało się, że legalnie wybrany prezydent Janukowycz jest zły, a system polityczny nie jest demokratyczny.

W ten właśnie sposób okazało, że neobanderowcy są na Ukrainie „najbardziej demokratyczni”. I w ten właśnie sposób doszło do tego, że wszyscy szczerzy „demokraci” w Polsce popierają obecnie właśnie neobanderowców.

A neobanderowcy to niestety spadkobiercy ruchu politycznego o nazwie Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów, głoszącego potrzebę wyniszczenia Polaków na Ukrainie (sięgającej w niektórych wariantach Krakowa), które wprowadzono w życie na Wołyniu, a także – mniej intensywnie – w wielu regionach Małopolski Wschodniej. Doszło więc do paradoksu: Polacy popierają na Ukrainie opcję najbardziej antypolską z możliwych.

W wersji skrajnej obecna rewolta może doprowadzić nawet do rozpadu Ukrainy. Wtedy obudzimy się nagle z agresywnie nacjonalistycznym sąsiadem w postaci Ukrainy Zachodniej i ze słabnącą Ukrainą Wschodnią, wchłanianą powoli przez Rosję. Ciekawe swoją drogą, czy entuzjaści „demokracji na Ukrainie” nie stracą zapału, gdy okaże się, że tradycyjnym wrogiem dla neobanderowców są Żydzi i  Polacy?

Onet
Kresy

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Kogo popierają Polacy na Ukrainie?" 4 komentarze
 1. Jozef napisał(a):

  Gdy widze obok polskich sztandarow czerwono-czarne flagi – robi mi sie niedobrze. Skrajny faszyzm na Ukrainie, jak widzimy, ma moc przebicia. Jaka UE dla Ukrainy?

 2. Maria napisał(a):

  Członkom PiSu należy całkowicie zakazać wjazdu na Białoruś. Kto i po co wpuścił Adama Lipińskiego do Grodna? Skandal! PiS popiera prawy sektor tryzuba i przez to wszystko jest już powiedziane. Wczoraj na granicy ukraińsko-polskiej około 150 banderowców zatrzymało autokar z Polakami (nikt o tym nie pisze i nie mówi) i wszystkich zmusili wraz z kierowcą krzyczeć „sława Ukrainie, sława bohaterom”. Zagrozili, że podpalą, jak się nie zgodzą. Wszyscy przez łzy musieli w sposób poniżający godność człowieka krzyczeć, aby uniknąć śmierci. Po co wpuszczacie do Białorusi PiS-ców, pytam? Przecież wrogów się nie wpuszcza do swojego domu.

 3. Bożena napisał(a):

  Po pierwsze: w każdym państwie znajduje się odsetek wariatów, oszołomów, nacjonalistów, narodowców, zwał jak chciał równa się ludzi chorych z nienawiści, którym do życia potrzebny jest wróg. To jest margines i społeczeństwa generalnie marginalizują takich. Są medialni, na ile media zechcą ich pokazywać i istnieją okazjonalnie wywołując co najwyżej westchnienie. Wielu też, i też nie jedynie w Polsce komentując wydarzenia, różne i w różnych miejscach, używa do tego języka nienawiści i bluzga obelgami, wyzwiskami, pogróżkami etc. tak, że strach się ich bać, ale też ludzie myślący takich nie biorą pod uwagę przy kształtowaniu swojej oceny sytuacji. Można jedynie współczuć.
  Po drugie: nikt Polaków nie pyta o zdanie. Ci, którzy wypowiadają się, latają, jeżdżą, podburzają i pchają się na afisz realizują swoje podłe cele, „po trupach do celu”, a cel wiadomy rozpoznawalność i tyłek na stołku.{Tak na wszelki wypadek, bo pewności że się uda nie ma}
  Po trzecie: Polskie politykierstwo z Sikorskim, pożal się Boże „dyplomatą” na czele wraz z kolesiami z UE podrzucili Ukrainie zgnite jajo dużo wcześniej, podrzucając dobrze wiedzieli, a jeśli nie to tym gorzej świadczy o ich kompetencjach, że temat jest niezwykle delikatny i żeby cokolwiek z tego wyszło dobrego należy dokładnie rozważyć, przeanalizować i dogadać, zmierzyć, zważyć, dogadać warunki również z tymi dla których Ukraina jest strategicznie, geopolitycznie ważnym partnerem. Tymczasem jajo śmierdzące podrzucono licząc na to, że resztę społeczeństwo wywalczy na ulicy.
  Niestety jacy pomysłodawcy takie efekty. Dziś nie wiedzą co z tym zrobić, nie spodziewali się iż sytuacja rozwinie się w kierunku w jakim się rozwinęła, że dziś nie żadna UE, a jakość życia i to co na miejscu stanie się hasłem „rewolucji”.
  Po kolejne: zgrzyta i trzeszczy aż uszy puchną, gdy słyszy się retorykę w stylu, albo z nami, a jeśli jeszcze z kimś to my się z wami nie bawimy. Taka wyłączność to zniewalanie w drugą stronę, mamy przykład z własnego podwórka, z jednej skrajności w drugą, spod jednego „buta” równiutko pod drugi a nawet głębiej prosto w „d..psko.”
  Polskie politykierstwo, dobrze wie, że nic od nas Polski nie zależy, nic też nie zależy od UE, to nie tej rangi batalia. Póki USA i FR nie dogadają się w sprawie strefy wpływów tak długo nikt niczego nie zmieni gdy o Ukrainę chodzi. I ciągle jacyś przypadkowi ludzie, bo przecież przypadkiem znajdują się w polityce {ktoś dał im przepustkę, wielu dziś żałuje i skoryguje to już niedługo}, próbują wmawiać innym ludziom, że tamci nie wiedzą co dla nich dobre i trzeba im to „coś” zorganizować.
  Tak więc Polacy generalnie mają zdanie, że nie ma zgody na wtrącanie się w sprawy suwerennych państw. Natomiast od rządów zależy czy potrafią prowadzić dobrosąsiedzką politykę również z tymi, którzy mają swoje pomysły na państwo. Gospodarka, ekonomia, wymiana kulturalna, nauka itp. to pola dla polityków, ustrój, prawo, to sprawa narodów i one same decydują, smród ze zgniłych jaj przeważnie wraca z wiatrem do miejsca z którego jajo pochodzi.

 4. Znafca napisał(a):

  W Polsce rządzą zdrajcy i 5 kolumna więc nie jest to dziwne.Zdrajcy to też pseudopatrioci z pis.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Październik 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Вверх
© 2018    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się