Cudo! Angelika Borys nominowana do Nagrody POLONICUS!

PolonicusAndżelika Borys otrzyma nagrodę POLONICUS w 2014 roku. Ta wiadomość szybko się rozeszła wśród wszystkiсh polskiсh towarzystw w kraju i za granicą.

Wśród osób, którzy otrzymali nagrodę: polski reżyser Andrzej Wajda,  historyk i dziennikarz prof. Władysław Bartoszewski, przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2010-2012 prof. Jerzy Buzek, wybitny angielski historyk prof. Norman Davies, honorowy prezydent Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych Helena Miziniak, wybitny polonista i językoznawca prof. Władysław Miodunka i inne osoby mniej lub bardziej znane. Nagroda ta przyznawana przez europejską Polonię dla wybitnych przedstawicieli świata kultury i życia społecznego, w tym i religijnego, ma na celu wyrażać dążenia polskiej emigracji, umacniać w jedności ideałów. Тą nagrodą odznaczają tych, którzy są ważni ze względu na twórczość, działalność na rzecz jednoczenia Polonii oraz za działania na rzecz europejskiej integracji i budowania pozytywnego obrazu Polaków na świecie.

Brzmi pięknie, ale w konkretnym przypadku Andżeliki Borys można mówić o jej skandalicznej sławie. Ta osoba bezwstydnie wydaje pieniądze polskich podatników na swoje wakacje i wycieczki, szaleńczo prowadzi pr-akcje, wspierające siebie, budując halo męczeństwa pobliżu.

Mieszkając w Ojczyźnie, pani Borys (nie jest emigrantką) zrobiła wszystko, co możliwe, aby polska społeczność służyłaby realizacji wyłącznie jej politycznych celów, a wszystkich nie zgadzających się z nią zniszczyła za pomocą polskiego MSZ.

Tu, na Białorusi, wielu ludzi osobiście znają panią Andżelikę i mogą powiedzieć, że kryzys w polskim życiu publicznym na Białorusi rozpoczął się właśnie z działalności tej osoby.

Ponadto, wkrótce się spełnią jubileuszowe dziesięć lat jak ona zapomniała, co to jest samej zrobić coś dla Рolaków mieszkających w Grodnie.

U pani Borys najlepiej okazuje się wykonywać funkcji reprezentowania samą siebie na bankietach, organizowanych przez władze polskie i związane z nimi struktury, opowiadajć bajki o niezwykle trudnych warunkach działalności. Inaczej, przykrywając brak swoich wyników niby niezwykle trudnymi warunkami nieuznawania przez władze w Mińsku.

Patron konkursu POLONICUS Bogdan Borusewicz, jako marszałek Senatu RP, dobrze o tym wie, ale używa konkurs dla wsparcia swojej znajomej.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Czerwiec 2022
P W Ś C P S N
« Lut    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2022    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się