Koniec grupki Borys: Polska chce zniesenia wiz dla Białorusi

wiza białoruś polskaNa konferencji prasowej ambasador Polski na Białorusi Leszek Szerepka oświadczył, że polski MSZ chce zniesenia wiz między naszymi krajami. Zostawmy w boku plusy dla mieszkańców obu krajów i możliwość Polski jako kraju członka strefy Schengen zrobić to w najbliższym czasie. Jest oczywiste, że skutkiem wprowadzenia ruchu bezwizowego będzie najbardziej poważny cios dla grupki Borys. Już dawno największym „atutem” i jej finansowej obsługą był biznes wizowy przez Konsulat Generalny RP w Grodnie. Wielu Białorusinów ze względu na wizy przychodzili do nej.

I nie tylko wizy. Wiele potrzebowało karty Polaka by bez żadnych problemów otrzymać wizę. Teraz chyba popyt na karty także będzie spadał.

W przypadku podjęcia przez Polskę decyzji o zniesieniu wiz większość nielicznych „kibiców” Borys-Jaśkiewicza opuści ich. Spotkania grupki na Budzionnego w Grodnie stają się coraz bardziej smutne i nieliczne. Nawet Borys i Jaśkiewiczowi samym nieciekawie na nich chodzić. Jednak większość obecnych na zebraniach są w wieku starszym od nich, a więc coraz mniej wspólnych tematów do rozmowy. Swojej inicjatywą Leszek Szerepka ostatecznie zniszczy grupkę Borys.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Koniec grupki Borys: Polska chce zniesenia wiz dla Białorusi" 3 komentarze
  1. Bożena napisał(a):

    Chciałabym się mylić, ale czuję jakiś podstęp w tych zapowiedziach p. ambasadora RP. Oficjalnie w Polsce zero informacji o takich planach, nikt się nawet nie zająknął na ten temat. Co to może znaczyć? Nic innego jak kolejna prowokacja. Oto informację podają w Polsce dziennikarze wschodnich ośrodków jako news jedynie na Twiterze, informacja podawana jest w mediach Białorusi. Wygląda na to, że bez rozmów, bez konsultacji z oficjalnym Mińskiem postanowiono rozprawić się z pokaźną grupą ludzi zanagażowanych w Polsce w sprawy odkłamania pewnych praktyk dotyczących relacji polsko-białoruskich. Rzucono, by nam zamknąć usta prowokacyjną zapowiedź, bez konsultacji, bez dyplomatycznych uzgodnień, bez przygotowania gruntu, by za chwilę ogłosić, że Polska tak bardzo chciała a zły Mińsk nie wyraża dobrej woli i dlatego dialog nie jest możliwy. Praktycznie taką informację już podaje Biełsat http://belsat.eu/pl/wiadomosci/a,16451,lukaszenkowska-gazeta-kwestionuje-motywy-ue-ws-ulatwien-wizowych.html Gdy zaraz po anonsie poddałam w wątpliwość czyste intencje w takim trybie ogłaszania tak przełomowej decyzji otrzymałam mnóstwo e-meili z pytaniem czego się czepiam. Odpowiedziałam i wychodzi na to, że intuicja mnie nie zawiodła. Sprawa jest rozwojowa. Chcę się mylić. I daj Boże bym się w tej kwestii myliła konkretnie. Do roboty p Sikorski jak się powiedziało „A” to teraz dyplomacją czas się zająć.Fundamenty zbudować, oprzeć na ustaleniach z rządem drugiej strony, porozumieniach, a potem opowiadać, że komin dymi. Bo dyplomatołstwo już wszystkim znudziło się, ust nam nie zamkniecie i spokoju nie damy.

  2. robert napisał(a):

    NA ZNIESIENIE WIZ PRZYNAJMNIEJ W BLIZSZEJ PERSPEKTYWIE NIE MA CO LICZYC POLSKA JEST W SHCENGEN I BRKSELA O TYM DECYDJE NIE MA WIEC CO NA TO LICZYC NATOMIAST JEST INNA WAZNA INFORMACJA ZWIAZANA Z KARTA POLAKA POLSKI SEJM W LISTOPADZIE WYDAL NOWE PRAWO O INNASTRANCACH KTORE WEJDZIE W ZYCIE I MAJA i OSOBY Z KARTA POLAKA BEDA MIEC PRAWO NIE TYLKO DO WIZY CZY PRACY W POLSCE ALE I DO KARTY STALEGO POBYT KARTA TA ZASTAPI WIZE I BEDZIE WAZNA NA CALA SCHENGEN POZA TYM PO TRZECH LATACH OD OTRZYMANIA KARTY NA POBYT STALY BEDZIE MOZNA DOSTAC POLSKIE GRAZDANSTWO TJ OBYWATELSTWO MYSLE WIEC ZE TO BEDZIE DOPIERO DOBRY BIZNES DLA ZP NA BIALORSI I PANI BORYS BO WYDAJAC CZLONKOM ZWIAZKA I DZIALACZOM OPINIE DO KARTY POLAKA BEDZIE WYDAWALA JEDNOCZESNIE OPINIE DO STALEGO POBYT W POLSCE I W DALSZEJ PERSPEKTYWIE DO OBYWATELSTWA POLSKIEGO

  3. robert napisał(a):

    Z TEGO CO WIEM TO DO KONCA BYLEGO GODA WYDANO PONAD 40 TYS KART POLAKA NA BIALORSI WSZYSTKIEGO BYLO STO TYSIECY W CALEJ SOVIECKIEJ ZONIE W TYM ROK NIE WIEM ILE WYDANO ALE SA TO LICZBY W TYSIACACH I DO MAJA PRZYSZLEGO GODA NA PEWNO KONSLATY WYDADZA KOLEJNE TYSIACE KART POLAKA A PERSPEKTYWA KARTY STALEGO POBYT W POLSCE I POTEM OBYWATELSTWA NA PEWNO JESZCZE BARDZIEJ ZWIEKSZY ZAINTERESOWANIE KARTA POLAKA A SKORO ZPB MOZE WYDAWAC OOBOM BEZ POLSKIEGO POCHODZENIA SZASWIADCZENIA O AKTYWNEJ DZIALALNOSCI NA RZECZ POLSKOSCI CZY TEZ SAMEGO ZWIAZKA POLAKOW I ZASWIADCZENIE TO WYSTARCZA DO KARTY POLAKA BEZ ROZMOWY Z KONOSLEM I BEZ POLSKICH DOKMENTOW TO ZAINTERESOWANIE ZWIAZKIEM POLAKOW NA PEWNO WZROSNIE A NIE ZMALEJE

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się