Marionetka – najlepszym partnerem?

marionetka26 października br. wiceprzewodniczący komisji ds. zagranicznych Sejmu RP Robert Tyszkiewicz powiedział, że Związek Polaków (pod kierownictwem Andżeliki Borys i Mieczysława Jaśkiewicza) są dla Polski “jedynym przedstawicielem mniejszości polskiej” na Białorusi. Wydaje się, że setki osób, reprezentujących około 10 organizacji w całym kraju, poczuli się trochę obrażeni na takie szczere słowa.

To o czym wcześniej wielokrotnie mówiono o grupie Borys, teraz nie wahając się otwarcie powiedział poseł na Sejm RP Robert Tyszkiewicz. Polscy politycy są zainteresowani w tworzeniu na Białorusi kontrolowanej przez nich partii politycznej.

Ogłoszono potrzebnych Polsce ludzi jedynym właściwym Związkiem Polaków i podeptano wszystkich pozostałych. Zostawiono tylko posłusznych. Kto daje pieniądze, ten zamawia muzykę. Ktoś jak Borys dla pieniędzy i dawnej chwały wchodzi drugi raz do tej rzeki. Zwłaszcza, jeśli człowiek zapomniał dawno temu jak pracować.

Do głośnych akcji wyborczych potrzebne skandale, co sprawia, że Borys – wymyśla jeden powód za drugim. Więc naprawdę tacy jak ona są “głównym partnerem” i “jedynym przedstawicielem polskiej mniejszości”.

A wszystkie inne organizacje, które zajmują się kulturą i edukacją polskim politykom faktycznie nie są potrzebne. Aby nazywać się Polakiem na Białorusi teraz trzeba udowodnić przynależność każdemu Jaśkiewiczowi, a żeby w Polsce mówili o kimś dobrze mu trzeba wylać pomyje na Białoruś?

Навигация

Предыдущая статья: ←

К записи "Marionetka – najlepszym partnerem?" есть 1 комментарий
  1. Bożena napisał(a):

    Szanowni Państwo, dyskusje o tym co się święci wokół spraw , o których mowa wyżej trwają zażarte i mam nadzieję doczekamy czasów gdy sprawiedliwości stanie się zadość. Brakuje Waszych głosów. Proszę opisujcie i przeysłajcie swoje opinie, swoje pretensje , oczekiwania, żale i jakże słuszne uwagi na choćby mój adres e-meil (znany administratorowi portalu). By coś zdziałać trzeba działać.
    Przesyłamm link dotyczący wspomnianych dyskusji: http://pawelkowal.pl/2013/09/12/wizy-wizy-wizy/

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się