Komu potrzebny Polsat?

polsatPo raz pierwszy za wiele lat w Grodnie nie ma polskiej telewizji. W grodzieńskich sieciach kablowych przestali nadawać jedyną polską telewizję Polsat. Jak powiedzieli przedstawiciele „Garantu” powodem zakończenia nadania jest  przejście Polaków na nadawanie cyfrowe i brak sygnału anałogowego telewizji Polsat. W rezultacie Grodzieńcy pozostali bez polskich programów, które stały się już tak znajome. Tylko jedno wieczorowe oglądanie prognozy pogody „Polaków” stało się swego rodzaju rytuałem rodzinnym dla wielu. Pominąć go wykłuczone.

Operator sieci kablowych „Garant” skierował do Polski zapytanie o otrzymanie możliwości przekazywania sygnału satelitarnego i zawarcie umowy, oczywiście za opłatą. Wtedy mieszkańcy Grodna mogliby oglądać Polsat nawet w lepszej jakości niż wcześniej. Jednak czas upływa, a reakcji na list z polskiej strony nie ma.

Wydaje się Polacy nie są zainteresowani w widzoch z Białorusi. Dla nich to nie jest znaczna część publiczności i nie chcą zajmować się takimi drobiazgami. Tymczasem zgodnie z róznymi badaniami w Grodnie mieszka około 30% Polaków. Wychodzi dla polskiej strony punkt widzenia polskie mniejszości narodowej na Białorusi znaczy nie wiele. Chociaż wiele miejscowych Polaków wzrośli na polskich programach telewizyjnych i nauczali się podstawom języka.

Przy okazji każdy mieszkaniec Grodna i innych obszarów przygranicznych może samodzielnie odbierać cyfrowy sygnał z Polski. Tam jest nie tylko Polsat, ale i inne polskie kanały. Potrzebują tylko dobrej antenny i tuneru cyfrowego lub nowoczesnego telewizoru.

Warto zauważyć że w polskich sieciah kablowych jeszcze nie ma żadnego kanału białoruskiego. Chociaż białorsuka mniejszość narodowa w województwie Podlaskim także jest poważna.

źródło: izgrodno.com

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Komu potrzebny Polsat?" 4 komentarze
 1. Helena napisał(a):

  Polsat jest stacją prywatną (Zygmunt Solorz-Żak) i jest zainterasowany tylko zarabianiem pieniędzy. Pretensje do państwa polskiego są więc nieuzasadnione. Kto płaci ten ma. Dlatego trzeba się zaopatrzyć w zestaw Cyfrowego Polsatu (około 40 PLN miesięcznie) lub Cyfry+. Ewentualnie można napisać pretensje do TVP, która to emituje kanał TVP Polonia dla Rodaków poza granicami kraju.

 2. Paweł napisał(a):

  Jednak myślę, że trzeba szanować sąsiadów i rozmawiać również na te tematy. Polacy w Białorusi muszą mieć swobodny dostęp do kilku programów, nawet, jak są one upolitycznione. Polak swój rozum ma. POLSAT tyle ma wspólnego z polską TV, jak i Rząd Tuska.

 3. Paweł napisał(a):

  „…Warto zauważyć że w polskich sieciah kablowych jeszcze nie ma żadnego kanału białoruskiego. Chociaż białorsuka mniejszość narodowa w województwie Podlaskim także jest poważna…”
  A CO MNIE TO OBCHODZI, JAKO POLAKA?? Niech Białorusini w Polsce się oto starają. Władze w Białorusi muszą się opiekować Białorusinami.

 4. Bożena napisał(a):

  W Polsce są kanały białorsuskiej telewizji choćby na tv N

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Sierpień 2022
P W Ś C P S N
« Lip    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2022    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się