Nielegalny ZPB znów wtrąca się do polityki

Rada Naczelna ZPB w SopocieCzłonkowie nieuznawanego przez Mińsk Związku Polaków na Białorusi przeprowadzili posiedzenie Rady Naczelnej w Sopocie. Pojechali wszyscy. I ci, którzy chcieli uczestniczyć, i ci, którzy w ostatnim czasie nie bardzo aktywnie pracowali na rzecz organizacji. Ale jak nie pojechać, gdy można było brać ze sobą rodziny i dobrze pobawić się na polskim kurorcie Sopot. Spawy organizacji nie były aż tak ważne. Ludzie potrawili odpocznąć.

Borys zmęczonaOdpoczywali dobrze. Po Andżelice Borys widać, jak ciężko jej walczyć z alkoholizmem. Zobaczcie, jaki ona ma zmęczony wygląd. Tak wygląda człowiek, który nadużywa alkoholu, ale aktywnie korzysta z kosmetyki. Jeśli zobaczycie podane niżej przez nas wideo, to usłyszycie i odpowiadający głos.

Rada Naczelna miała jasny charakter polityczny. Organizacja znów zdecydowała iść do polityki. Wszystko to było podobne na posiedzenie politycznej partii. Obecny był nawet minister sprawiedliości Marek Biernacki. Minister chyba wogóle nie oryjentuje się w tym, co odbywa się na Białorusi. On zaczął mówić o tym, że na Białorusi „Polacy są traktowani gorzej niż inni obywatele”. Minister nie wie, czy nie chce wiedzieć, że na Białorusi połowa urzędników są Polakami. O jakim gnębieniu można mówić?

Widać, że polscy ministrowie znów próbują wciągnąć nielegalny ZPB do swoich gier politycznych. Wiarygodnie w taki sposób oni szykują się do kolejnych wyborów, gdzie znów będą próbować wykorzystąć „gnębioną” polską mniejszość na Białorusi.

Członkowie grupki Jaśkiewicza nie mają nic do wyboru. Oni będą zmuszeni wtrącać się do polityki, żeby nadal otrzymywać finansowanie z Polski. Czekamy na aktywne działania.

Zobaczcie wideo z bredniami polskiej telewizji i ministra Biernackiego:

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Nielegalny ZPB znów wtrąca się do polityki" есть 1 комментарий
  1. Bożena napisał(a):

    A Polacy zrzeszeni w macierzystej organizacji milczą, dlaczego?

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Luty 2021
P W Ś C P S N
« Gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Вверх
© 2021    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się