Jerzy Żurawowicz dostał wizę!

JerzyNa podstawie otrzymanej z Mohylewa informacji, kierownik Mohylewskiego oddziału i członek Zarządu Głównego Związku Polaków na Białorusi pod kierownictwem Mieczysława Łysego Jerzy Żurawowicz otrzymał w ambasadzie Rzeczypospolitej polskiej wizę na wjazd do krajów «strefy schengen».
Podobno na to że głos rozumu pracowników MSZ RP opanował nad ich dużym pragnieniem upokorzyć ludzi, które mają inny punkt widzenia.
Zawsze wskazywaliśmy na niezgodność wartości europejskich i europejskiej integracji Polski z politycznym zakazami wjazdu Polaków z Białorusi do Polski, którzy chcą sami definiować swoje czyny, odwiedzać swoich krewnych i mogiły w Polsce.
Wcześniej resort Radeka Sikorskiego odwołał dziką decyzję o zakazie wjazdu do Polski Leonardzie Rewkowskej, prezesu Rejonowego Oddziału ZPB w Słonimiu, wieloletniej działaczce Związku Polaków, ofiary represji w czasach sowieckich.
Po prawie dziesięciu lat od chwili, gdy Warszawa podzieliła Polaków na Białorusi na «swoich» i «obcych», można mówić o tym, że uczyniony krok do współpracy strony polskiej ze Związkiem Polaków na Białorusi.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Wrzesień 2022
P W Ś C P S N
« Lip    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2022    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się