Polskа Macierz Szkolna dzieli się?

pęknięcieWedług informacji portalu „Wirtualny Brześć”, w ślad za przyjętą w maju decyzji brzeskiego oddziału Związku Polaków na Białorusi o dalszej samodzielnej działalności bez grodzieńskiego kierownictwa, kierownik jeszcze jednej organizacji « Polskа Macierz Szkolna na Białorusi» Maria Sulima stwierdziła, że członkowie brzeskiego oddziału stowarzyszenia podjęli decyzję o dalszej samodzielnej działalności na rzecz promocji i nauki języka polskiego w regionie i zakończeniu współpracy z kierownikiem republikańskiej organizacji Stanisławem Sienkiewiczem.
Sami członkowie stowarzyszenia podkreślają, że od dłuższego czasu ze strony kierownictwa republikańskiego nie było finansowego i organizacyjnego wsparcia, że w końcu i stało się głównym powodem tego rozwiązania.
Właśnie М.Sulima korzysta się niekwestionowanym autorytetem w brzeskim oddziale Macierzy jako wieloletni pedagog, organizator nauki języka polskiego i kulturalnych imprez.
Możemy wyrazić przypuszczenie o tym, że to wydarzenie to nie jest przypadkiem i zbiegło się w czasie z wyjściem brzeskiej struktury Związku Polaków na Białorusi (kierownik Alina Jaroszewicz) spod kierownictwa grodzieńskiego centrum.
Choć nie dla nikogo nie jest tajemnicą, że już od dawna Grodno stracił wszelki autorytet dla polonijnych organizacji.
Być może wkrótce w Brześciu pojawi się nowa struktura Polaków na Białorusi.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się