Białoruski opozycjonista otworzył dochodowe schematy polskiego MSZ-tu.

wizyNa najbardziej popularnej niezależnej internet stronie Grodno s13.ru niedawno ukazał się artykuł Andrzeja Sumara, białoruskiego opozycjonisty, założyciela międzynarodowej organizacji praw człowieka Renessans.by (siedzibą w Warszawie), o korupcyjnych schematach polskich placówek dyplomatycznych na Białorusi.
Wielokrotnie zwracaliśmy uwagę na problem uzyskania mieszkańcami Białorusi wiz, ale takiego pełnego obrazu znęcania się nad obywatelami Białorusi (niezależnie od narodowości) nawet trudno było sobie wyobrazić.
Okazuje się, że blisko połowa polskich wiz jest wydawana bez użycia wstępnej rejestracji elektronicznej w systemie e-konsulat, przy tym daty rejestracji w sposób magiczny stają się znane w wąskim gronie osób, którzy zorganizowali „pomoc” w rejestracji wiz. Dochód z takiej działalności może być około 1 mln euro miesięcznie.
Szef organizacji praw człowieka Renessans.by podkreśla, że zmniejszenie liczby krajowych wiz i ogólnych terminów wydanych wiz zbiega się z odmową resortu spraw zagranicznych RP od wyboru oficjalnej pośredniczączej firmy, która, według ustalonego cennika pomagała by składać wnioski prostym ludziom (jak to jest w Rosji i na Ukrainie).
Oznacza to, że polski MSZ jest zainteresowany w niezdrowym zamieszaniu wokół wiz na Białorusi.
Prawdopodobnie, Radek Sikorski nie odpuści tego ujawnienia Andrzeju Sumaru i będzie karać sankcjami człowieka.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się