MSZ ukrywa przekręty wizowe

Usunięto po prośbie pani konsul w Brześciu Anny Nowakowskiej.

Навигация

Предыдущая статья: ←

К записи "MSZ ukrywa przekręty wizowe" 10 komentarzy
 1. Bożena napisał(a):

  Autorzy zapomnieli dodać, że w Mińsku też jest konsulat, praktyki … patrz wyżej. Kultura natomiast osobista niektórych PANÓW konsuli, sięga dna, zachowują się jak wszechwładne PANISKA, ( co w skrócie można określić- wyżej s.a, niż d..ę ma”, w sposób grubiański i daleko odbiegający od norm dyplomatycznych traktują petentów z buta by nie powiedzieć jak podludzi, no chyba, że petent rekomendowany znaczy nie mniej ni więcej z właściwego związku… . Konkretne zgłaszane przypadki chamskiego i niekompetentnego co do znajomości choćby zasad pisowni i nomenklatury języka polskiego mamy udokumentowane, z uwagi na dobro osób których przypadki traktowania mamy zarejestrowane, póki co nie ujawnię szczegółów, a i z tego względu, że kultura osób poszkodowanych jako daleko wyższa od kultury jednego z p. konsuli podpowiada by nie mieszać ich w tym bagnie. Przyjdzie czas zatańczymy Mazura.

 2. lol napisał(a):

  Pani Bożeno, Pani wpada w jakieś pospolite pieniactwo i to na poziomie plotek (bo nie podaje Pani nazwisk). Niech Pani już zacznie komentować meritum spraw, które Pani porusza i to merytorycznie. Jak dotąd wiarygodność Pani wpisów jest bliska zera.

 3. fakir napisał(a):

  Najprościej jest puścić plotkę, jakieś fałszywe oskarżenia, pomówienia. Też pytam – jeśli tak bardzo jakiś Konsul poniża ludzi lub źle ich traktuje to dlaczego dana osoba nie pisze skargi do wydziału konsularnego MSZ, lub nawet do kierownika działu wizowego??? Odpowiedź może być prosta, fakty te są zmyślone i nie prawdziwe. Poza tym – pytanie też jest takie – jakim sposobem Konsulowie mają pracować normalnie jeżeli każdego dnia petentów po wizy zgłaszają się setki ludzi; dlaczego Ci sami ludzie nie pójdą do Konsulatów takich krajów jak Niemiec, Francji, Italii, lub tez innych. Nikt jak do tej pory nie opisał sytuacji jaka zmusza obywateli Białorusi do starania się o wizy przez polskie konsulaty……….trzeba być uczciwym i realnie opisywać fakty. Ciekaw jestem co byłoby gdyby polskie konsulaty zaczęły wydawać wizy jednokrotne, rygorystycznie zgodnie z wszelkimi przepisami Kodeksu Wizowego i zgodnie z Ustawą o Cudzoziemcach, chociaż obecnie też wydają wizy zgodnie z prawem. Wszystkim nie zadowolonym proponujemy udać sie do innych konsulatów, wymienionych powyżej.

 4. Bożena napisał(a):

  By złozyć dokumenty wizowe wystarczy odstać swoje pod budynkiem, następnie w okienku nr 3 złożyć wniosek. Tu nie potrzeba konsula. Jest jeszcze coś takiego jak karta Polaka….

 5. Bożena napisał(a):

  W sprwie wiz – cóż za błyskotliwość: „dlaczego Ci sami ludzie nie pójdą do Konsulatów takich krajów jak Niemiec, Francji, Italii, lub tez innych. Nikt jak do tej pory nie opisał sytuacji jaka zmusza obywateli Białorusi do starania się o wizy przez polskie konsulaty……….trzeba być uczciwym i realnie opisywać fakty.”
  Opisuję sytuację „jaka zmusza obywateli Białorusi do starania się o wizy przez polskie konsulaty” ci ludzie mają zaproszenia od swoich rodzin, przyaciół z Polski. W Niemczech, Francji Italii nie mają bliskich. Nie szukają fikcyjnych kontaktów, fikcyjnych zaproszeń chcą uczciwie, zgodnie z prawem jechać tam gdzie ich zapraszają.
  Inną kwestią jest to, że ci ludzie nie zrezygnowali nigdy z obywatelstwa polskiego. Ono odebrane im zostało przez brutalną politykę. To, że komuś zachciało się bawić granicami, przesuwać je wg widzimisię politycznej sprzedaży nie znaczy, że to był wybór tych ludzi. Byli i są Polakami. Z urzędu należy im się obywatelstwo polskie i polski paszport. Postawiono ich przed faktem dokonanym nie pytając o zgodę. Zasypiali w Polsce obudzili się w zupełnie innym kraju. Że mogli się spakować i repatriować? a niby dlaczego, a niby w imię czego dla czyjegoś kaprysu mieli rzucać ziemię, która ich karmiła, domy, które z trudem budowali. Może „Placówkę” należy przeczytać by zrozumieć mentalność? A kto im w te czasy gwarantował cokolwiek? Wesołe to jedynie w „Samych Swoich”.Ktoś ich sprzedał w zamian za jakieś niepojęte sprawy i sprawki by następnie uczynić z nich niewolników ideologii i politycznych wojenek. Państwo, którego rządy sprzedały ich powinno naprawić straty choćby moralne i z urzędu powinni otrzymać polskie paszporty. To ich prawo. Bez dzielenia na swoich, naszych i waszych. My obywatele Polski mamy swoje prawa sympatyzować z taką opcją partyjną czy kierunkiem polityki państwa jaki podpowiada nam nasze wolne prawo wyboru. I Oni mają prawo wolnego wyboru symaptyzować z politycznymi potrzebami albo nie. To nie czyni z nikogo człowieka drugiej kategorii. A z tym mamy do czynienia.

 6. ktoś napisał(a):

  NO, z tego, co wiem, w Konsulacie bawią się w przekreślenie wniosków z błedami, trzaskanie drzwiami, podnoszenie głosu. A może nie życzę sobie, aby ktoś na mnie głos podnosił/ To, iż mam błędy we wniosku, nie daje im prawa do tego, aby na mnie krzyczeć/ a ludzie się boją skarżyć, bo chcą mieć wizy i karty…

 7. wojtek_warszawa napisał(a):

  Pani Bożeno,
  Czy chodzi o tego chama Zubryckiego, tłustą, obleśną świnię?

 8. Bożena napisał(a):

  Panie Wojtku,
  Nie obrażajmy świń- one są jakie są, ale są takie z natury. Co do nazwisk, proszę uzbroić się w cierpliwość. Myślę, że za jakiś tydzień będzie głośno o mińskim konsulacie.

 9. Znafca napisał(a):

  „Usunięto po prośbie pani konsul w Brześciu Anny Nowakowskiej.”
  Czyzby prośba była poparta karabinkiem maszynowym?

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się