Komunikat w sprawie Konferencji Oddziału Brzeskiego ZPB 15.05.2013 r.

W dniu 15.05.2013 r. w siedzibie Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Brześciu została przeprowadzona Konferencja Oddziału Brzeskiego Związku Polaków Białorusi, w której wzięli udział delegaci reprezentujące oddziały miejscowe w Brześciu, Baranowiczach, Nowej Myszy, Peliszczach, Lachowiczach, Berezie, Siechniewiczach oraz Polską Szkołę Społeczną im. I. Domeyki, Stowarzyszenia, kluby i zespoły, instytucje społeczne działające przy Oddziale Brzeskim ZPB.

Konferencja zadecydowała o rozwiązaniu Oddziału Brzeskiego Związku Polaków Białorusi na podstawie głosowania delegatów oraz protokołów zebrań miejscowych oddziałów i struktur miasta Brześcia.


W miejsce zlikwidowanego Oddziału Brzeskiego ZPB została powołana organizacja „Forum Polskich Inicjatyw Lokalnych”, której przyznano prawa spadkobiercy Oddziału Brzeskiego ZPB.

Została powołana robocza grupa w celu wypracowania Statutu, zasad, form i kierunków działalności, przeprowadzenia rejestracji państwowej oraz innych niezbędnych mechanizmów funkcjonowania.

Jednocześnie delegaci Konferencji skierowali wyrazy wdzięczności Kolegom i Koleżankom z ZPB za wieloletnią współpracę, za wierność wartościom, za solidarność z naszym oddziałem. Wyrazili gotowość dalszej współpracy z poszczególnymi oddziałami ZPB, PMS, innych organizacji polskich i zaprosili do udziału we wspólnych inicjatywach i projektach na rzecz oświaty i kultury polskiej, dokumentowania śladów polskości, opieki nad miejscami pamięci narodowej na zasadach partnerstwa.

zpb-brześć

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Komunikat w sprawie Konferencji Oddziału Brzeskiego ZPB 15.05.2013 r." 2 komentarze
  1. Paweł napisał(a):

    ZPB, jako struktura, jest organizacją starą, skostniałą, chorą, wręcz martwą i należy ją rozwiązać. Zaorać, przekopać i zasiać nowe, zdrowe ziarno.

  2. Bożena napisał(a):

    Problem nie w strukturach, nie w organizacji. Ta może nazywać się jak chce. To ciągle będą ci sami ludzie, ta sama mentalność, to ciągle będą te same problemy, z których naczelnym jest walka polskiej sceny politycznej o zmianę sceny politycznej na Białorusi. Żeby nie wiem co powstało Polskka zniszczy to w zarodku.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się