List Zarządu Oddziału Brzeskiego nielegalnego ZPB. Część druga

Kilka dni temu redakcja naszej strony internetowej opublikowała wysłanе nam OŚWIADCZENIE Zarządu Oddziału Brzeskiego nieuznawanego przez Mińsk Związku Polaków. Otrzymaliśmy kolejny gniewny list (adres mailu każdy może znaleźć na stronie «O nas») w którym autor oskarża nas o fałszowanie informacji, że to my jesteśmy «autorami» tego OŚWIADCZENIA i z własnej inicjatywy go publikujemy.

Dla potwierdzenia tego, że na adres redakcji 12 kwietnia br. w rzeczywistości przyszedł list z tekstem oświadczenia, zdecydowaliśmy opublikować dla ogólnego przeglądu informację techniczną, przekazaną wraz z apelem (tak dzieje się z każdym listem w Internecie):

Przeprowadzimy elementarną weryfikacje tej informacji. Zgodnie z serwisem 2ip.ru ip adres nadawcy tego listu należy miastu Brześć oraz dostawcy internetu „BELTELECOM”. Jak widać, człowiek który wysłał list ma słabą znajomość technologji internetowych i nie korzystał z dodatkowych funkcji “ukrywania śladów”. Nie jest wykluczone, że ta wiadomość została wysłana prosto z domu jednego z działaczy Brześcia.

Niech teraz Brześć myśli, co za adres e-mail: klub_polski@wp.pl, wysłano list specjalnie czy «przypadkiem».

Jeżeli ktoś z naszych czytelników ma osobiste kontakty z pracownikami “BELTELECOM”, macie wyjątkową możliwość identyfikować (na podstawie udzielonego nami czasu i ip) adres autora pisma z 12 kwietnia br. z oświadczeniem Zarządu Oddziału Brzeskiego. Redakcja polaki.org będzie kontynuować „śledztwo” w tej sprawie i nie jest wykluczone, że wkrótce opublikujemy nazwisko nadawcy.

Na końcu artykułu chcielibyśmy przekazać pozdrowienia autorowi listu z oświadczeniem. Gdy jusz Pan/Pani podjęł/ła decyzję o wysłaniu teksta oświadczenia, o działaniach wbrew Jaśkiewiczowi trzeba być do końca uczciwym. Należy uznać fakt wysyłania e-mailu! Nie trzeba być “cichym”, trzeba być “Poleszukiem” z dużej litery. Takie działania „pocichemu” nie mogą pasować poziomu kierownictwa regionalnej struktury.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2022
P W Ś C P S N
« Lut    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2022    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się