Relikwie Jana Pawła II na Białorusi

Mińsk będzie miał relikwię krwi błogosławionego Jana Pawła II. W ósmą rocznicę śmierci Ojca Świętego relikwia zostanie uroczyście wniesiona do kościoła świętych Szymona i Heleny. Przekazał ją kościołowi w stolicy Białorusi kardynał Stanisław Dziwisz – były wieloletni sekretarz Jana Pawła II.

Ksiądz Władysław Zawalniuk, proboszcz kościoła świętych Szymona i Heleny powiedział Polskiemu Radiu, że dla białoruskich katolików wniesienie relikwii będzie wyjątkowym wydarzeniem.
„Ojcu Świętemu nie było dane przybyć na Białoruś, pobyć wśród naszego narodu i podtrzymać go na duchu. Uważam, że teraz jest to bardzo wielki znak, że Ojciec Święty przychodzi do nas jako błogosławiony z Ojczyzny niebieskiej” – mówi ksiądz Zawalniuk. Duchowny spodziewa się, że z czasem – gdy ludzie dowiedzą się o obecności relikwii błogosławionego Jana Pawła II – rozpoczną się pielgrzymki wiernych.
W dzisiejszych uroczystościach weźmie udział metropolita Tadeusz Kondrusiewicz – zwierzchnik białoruskich katolików.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Relikwie Jana Pawła II na Białorusi" 4 komentarze
 1. Paweł napisał(a):

  Pan Zawalniuk – dla mnie to żaden ksiądz, to sprzedawczyk – to niezła kana..ia!

  A cała ta sprawa z relikwiami mi przypomina epizod z książki „Krzyżacy” Sienkiewicza – o takim jednym nawiedzonym, któy zbierał relikwie typu „wiatr zer stajenki Betlejemskiej” czy szczebel z drabiny, która się przśniła Św.Jakubowi. Jest to nic innego, jak pranie mózgu biednym wiernym.

 2. Bożena napisał(a):

  To bardzo dobrze, że są miejsca i sprawy dla jakich ludzie chcą się jednoczyć, być z sobą, tworzyć wspólnotę. Jednocząc się w imię Boga możemy dać świadectwo, że nie do końca wyzuto nas z uczuć wyższych. Same relikwie cudów nie czynią, no są z pewnością namiastką bliskości z błogosławionym, świętym, a dzięki temu łatwiej wielu z nas modlić się przez wstawiennictwo tychże o potrzebne łaski. Jan Paweł II uprosił za swojego życia ziemskiego tych łask jak mówią świadectwa wiele. Za swojego życia pozaziemskiego dzięki obecności w pamięci, ale też własnie tej bliskości poprzez relikwie wyprasza ich równie wiele czego świadectw również bardzo już dużo. To bardzo radosna wiadomość, że w jakiś sposób ziściło się marzenie Jana PawłaII by gościć w Białorusi.

 3. Paweł napisał(a):

  Jezus Chrystys, a wiatr ze stajenki czy krew czyjaś, o której ten ostatni nie miał żadnego pojęcia w jakim celu będzie wykorzystana, niewątpliwie by się wściekł – to inna sprawa. To wymysł ludzi chorych ludzi, takich jak Jego „Dziwinęcja” wraz z Panem Zawaln…m, a w maju nas czeka jeszcze i relikwia jakiejś zakonnicy Faustyny o której ksiądz spowiednik nie miał jednoznacznie wyrobionego zdania. Ludzie, pytam w co Wy wierzycie? W kogo i komu?….

  Te wszystkie relikwie – to wymysł ludzki tworzy i nie ku chwale Bożej, tylko Kultu Jednostki, tak Ci powiem Bożeno.

 4. Bożena napisał(a):

  To bardzo dobrze, że są miejsca i sprawy dla jakich ludzie chcą się jednoczyć, być z sobą, tworzyć wspólnotę.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Czerwiec 2022
P W Ś C P S N
« Lut    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2022    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się