Jaśkiewicz – założyciel Polskiej Macierzy Szkolnej?

W grudniowym numerze miesięcznika «Głos znad Niemna na uchodźstwie» (magazyn jest wydawany w Polsce ze środków Senatu RP) przewodniczący nielegalnego Związku Polaków Mieczysław Jaśkiewicz «przyznał się» w artykule «Wierzę w lepsze czasy», że jest współzałożycielem Polskiej Macierzy Szkolnej na Białorusi (s.9).

Oprócz innych wybitnych zasług, znany, według jego słów, komandos-sportowiec-nauczyciel-budownik polskich szkół – bojownik o prawa prostych ludzi (majster) Jaśkiewicz zdecydował się «skromnie» przypisać sobie zasługi w rozwoju polskiej edukacji w kraju. Większego kłamstwa dawno nie pisało to czasopismo, choć będzie to tylko początkiem wielkiego kłamstwa.

Interesujące, jak człowiek, który korzystał czasowo z usług autobusów, wynajętych PMS, na których jezdzili na zawody do Polski jego znajomi jako zespół, może być założycielem PMS.

Zrozumiałe jest, dla solidności sportowiec zdecydował przedstawić się jako intelektualista. Kto sprawdzi: dalej Grodna nikt nie wie, czym zajmował się Jaśkiewicz. I nie wszyscy pamiętają o latach 90-tych.

Czekamy na nowe głośne oświadczenia w imieniu rosnącego chorego mniemania o swojej własnej ważności przewodniczącego nielegalnego Związku Polaków.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Październik 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Вверх
© 2018    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się