Kierownictwo fundacji «Swoboda i demoracja» postanowiło przypomnieć o sobie

Jeden z przywódców «Swobody i demoracji» Marek Bućko, były radca ambasady polskiej w Białorusi, postanowił przypomnieć Polakom o tym, że jego fundacja nadal działa. W wywiadzie dla jednej z opozycyjnych stron internetowych Bućko skomentował sytuację z polakami na Białorusi.

Oprócz zwykłych słów Marek powiedział kilka interesujących zdań, które charakteryzują cele działania fundacji.

Odnosi się wrażenie, że Bućko oraz Dworczyk już nie wiedzą na kogo rzucić się, komu powiedzieć nieprzyjemnych rzeczy. Władzam białoruskim oni przewidywalne wyraziłi roszczenia. Ale Bućko jak by niechcące atakuje MSZ Polski («dla wielu urzędników w naszym Ministerstwie spraw zagranicznych ja jestem przykładem tego, jakim nie powinien być dyplomatą») mszcząc za niefortunną dyplomatyczną przeszłość. «Ale postanowiłem kierować się zasadą: «jerzeli chcą wojny, będzie im wojna», więc nadal angażuje się w Białoruś». To właśnie temu on zajmuje się Białorusią bez tych wymyślonych «dyplomatycznych ograniczeń». Zajmuje się nie dla tych, których nazwiska on stale powtarza – Bućko wszystkim zajmuje się dla tego, aby po prostu zemścić się komuś, czy to władze białoruskie, polski MSZ lub ktoś inny. W istocie, nie będąc Polakiem, Bućko pozostając na «peryferiach własnego państwa», przy okazji nazywa swoich polskich kolegów «łajdakami, którzy w zamian na komfort i słodkie życie, mógli sprzedać własne matki za kilka srebrników».

On dużo mówi o pomocy, w tym Polakom Białorusi. O tym, że pojedyncze Polacy Białorusi wymagają «azyl» w Polsce z powodu rzekomo mających miejsce prześladowań w białoruskim państwie. Tylko jakoś nie mówi o tym, że z uzgodnieniem tutaj poprzez swoje źródła, kim oni są, okazało się, że nikt nie wie ani ich, ani o jakich prześladowaniach chodzi. Nie mówi o tym, że strona polska przy rozpatrywaniu sprawy kandydata na status «uchodźcy» często doszukuje się fałszowania różnych dokumentów przez «uchodźców», w tym, na przykład, dowodów partyjnych. Bućko mówi, że płaci różne kwoty «cierpiącym» tutaj Polakom. Ale jakoś nie mówi o figurowaniu może z kilkanaście razy w tej liście Bancera, który jak wiadomo wszystkim, celowo prowokuje organy ścigania. i kto wie jakie tam pozostałe «ofiary» oprócz Poczobuta (Może, jedna z nich Orechwo, która «cierpiała» na stanowisku kierownika organizacji, wydająć związkowe pieniądzy na swoje potrzeby?).

I najważniejsze. Bućko «zdejmuje kapelusz przed takimi ludźmi jak Orechwo, Poczobut, Jaśkiewicz». Jasne że «zdejmuje». Ze względu na nierozsądność Orechwo, Poczobuta, Jaśkiewicza wygnanemu z hańbą ze «Wspólnoty Polskiej» Dworczyku precyzyjnie udało się pokłótić nieuznawany przez Mińsk Związek Polaków, MSZ Polski oraz «Wspólnotę Polską». Bućko, Dworczykowi w realizacji swoich politycznych celów i po prostu rewanżu zarówno w Polsce jak i w innych krajach nie jest ważne z kogo skorzystać, dziś – Polacy Białorusi, jutro – Polacy Litwy.

Polacy Białorusi także wiedzą o tej sytuacji, ona też im się nie podoba. W oficjalnych polskich kręgach fundacja «Swoboda i demokracja» też nie ma autorytetu. Z tego powodu byłoby logiczne nielegalnemu Związkowi Polaków poszukać sobie innego funduszu, takiego, który nie będzie jak opłaty za wydane pieniądze korzystać z organizacji do własnych celów.

Навигация

Предыдущая статья: ←

К записи "Kierownictwo fundacji «Swoboda i demoracja» postanowiło przypomnieć o sobie" 3 komentarze
 1. Bożena napisał(a):

  Takie indywidua jak opisywany tu obrońca Polaków na Białorusi mają , niestety rację bytu w kraju nad Wisłą dzięki przyzwoleniu organów państwowych. Niechcący atakuje MSZ, ależ zagranie pod publiczkę. Że niby MSZ inne? Polska „klasa” polityczna zna Białoruś ( a i taką, tylko taką przekazuje opinii publicznej) i sytuację polskości na niej jedynie z relacji na zamówienie. Zamówienie składa się w specjalnie do tego stworzonym wyrwanym ZPB organie złożonym z grupy chętnych „dyżurnych Polaków”, opłaca się ich sowicie, instruuje jaki aktualnie skandal i kiedy należy sprowokować i proceder się kręci.
  Nie ma na to przyzwolenia społecznego, ale u nas społeczeństwa nikt nie pyta o zdanie, społeczeństwo ma być, żyć i chwalić demokrację. O którą dzielnie w imię sprawiedliwości, w imię ideałów walczyli różni, że wspomnę jednego wielkiego , Romaszewski się zwie. Któryż to wojownik dziś zapomniał, że święta to była sprawa i każe sobie płacić szkodliwe. FUJJJJJ !!!!
  Tenże sam dziś wraz z takimi o jakich mowa w artykule przeniósł się z walką na teren sąsiedniego państwa. Ciekawe czy liczą na rekompensaty, odszkodowania czy inne dowody wdzięczności. Uważajcie bracia Polacy z białoruskim obywatelstwem rachunki wystawiane są naprawdę wysokie.
  To ,fakt, ich sprawa i pewnie sprawiedliwość kiedyś ich dopadnie, jeśli nie ziemska to ta nieomylna WYŻSZA, tym bardziej, że parają się tym wstrętnym procederem wykorzystywania do politycznych gierek zwyczajnych, spokojnych ludzi, a czynią to pod sztandarami BÓG-HONOR-OJCZYZNA. Boga rozmienili na drobne, honor to pojęcie jedynie encyklopedyczne, a ojczyzna… no cóż póki można ją doić to się doi i fajnie, że jest. Jest i przyzwala, wręcz zachęca, umożliwia i promuje takie postawy w myśl zasady „kto nie z nami ten przeciw nam”.
  Pan były dyplomata ma się dobrze i fajną ma fuchę i nie pokłóci się z MSZ. MSZ to ojczyzna ta którą się doi, znaczy się doi się nas podatników, ale my jak te krówki mamy paść się jedynie na pastwisku jakie nam wyznaczają nasi opiekunowie , a jak nam trawka nie smakuje to mamy prawo wyjechać na inne łąki. Mam nadzieję, że kiedyś się to komuś przeje, a sprawiedliwość to nie smok co mu obojętne czyją krew pije i upomni się o swoje.

 2. Paweł napisał(a):

  Sprzedaję dla Bućki kask faszystowski, tylko owego mu brakuje.

 3. Bożena napisał(a):

  Należy mu podarować p. Pawle, ludzie o postawach jakie prezentuje ów gość nie kupują, oni sprzedają.(Kresy24 czy coś to Panu mówi?). Gorzej, że są to typy bez twarzy więc taki kask dziś( „dziś tylko owego mu brakuje”), na jutro ,gdy ktoś da więcej, może być potrzebny inny. Ale to zmartwienie jutra.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Kwiecień 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się