Kartę Polaka wydają gwałcicielom

Niedawno stało się wiadomo że Jozef Olchowik ze wsi Nowosiołki rejonu Grodzieńskiego, który otrzymał kartę Polaka jako aktywny działacz ruchu polonijnego w nielegalnym Związku Polaków z Mieczysławem Jaśkiewiczem na czele, w 1989 roku został skazany za gwałt. Wtedy on otrzymał 5 lat łagru, ale za dobrze zachowanie został wypuszczony przed terminem. Tacy ludzie udają że aktywnie zajmują się rozwojem polskości na Białorusi, pomagają studiować język polski, zapoznać się z kulturą polską. Na samej sprawie cała ich „praca” kończy się na odwiedzeniu kilku zebrań grupki, która nazywa siebie Związek Polaków na Białorusi. Już pisaliśmy o tym, kto i w jakim celu przychodzi na te zebrania: kontrabandyści, którzy przemycają papierosy i ropę, a teraz jak okazuje się i gwałciciele. Fajna kompania!

Grupka Jaśkiewicza przyjmuje wszystkich, kto może oświadczyć, że w imieniu tej organizacji rozwija polskość na Białorusi czy wezmie udział w jakimś protescie w obronie rzekomo gnębionych Polaków, albo poprostu ma pieniądze by zapłacić za wizę lub kartę Polaka. Mianowicie tutaj znaleźli schronisko propagator pornografii Aleksej Salej, oszczerca Andrzej Poczobut, faszysta Igor Bancer i jak już widzimy gwałciciel Jozef Olchowik.

No cuż. To kolejny fakt, który predstawia organizację w złym świetle. Chociaż ona i tak ma złą reputację jako w Polsce tak i na Białorusi. Ale czego można czekać od stowarzyszenia, gdzie wszyscy przychodzą aby zarabiać pieniędzy, chociaż i udają że to nie jest tak.

К записи "Kartę Polaka wydają gwałcicielom" 2 komentarze
  1. Wieslaw napisał(a):

    Dobrze by bylo gdyby rzad polski zajal sie swoimi wewnetrznymi problemami a nie podjudzal pseudo dzialaczy na Bialorusi i finansowal ich harce. Zycze Polakom, pod przywodztwem p. Lysego, pomyslnosci w sluzbie Polonii i szacunku dla Panstwa Bialoruskiego.

  2. Znafca napisał(a):

    Nie ma rządu polskiego ale zdrajcy co rządzą Polską.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się