Jak MSZ demontuje na Białorusi polskość

Były członek zarządu Fundacji Pomocy Polakom na Wschodzie Rafał Dzięciołowski w rozmowie z gazetą Niezależną.pl powiedział, że MSZ nie wiedząc czego chce, podejmuje kroki destrukcyjne dla środowiska polskiego na Wschodzie i realną ceną jaką przyszło zapłacić za bezpodstawne założenia polityczne Radosława Sikorskiego, było zniszczenie Związku Polaków na Białorusi.

Ciekawie, Rafał przekonany, że pani prezes Andżelika Borys została zmuszona do odejścia nie przez reżim Łukaszenki, ale przez polski MSZ. Jakich argumentów, jego zdaniem, użyto, poza urzędnikami ministerstwa, tego nikt nie wie.

To o czym rozmawialiśmy – kto płaci, ten kontroluje wszystkie ruchi ciała Borys.

A główne on powiedział, że bez polskich pieniędzy nie ma grupy Borys (czy Orechwo).

„Miejmy świadomość, że wszystkie polskie środowiska na Wschodzie – to nie dotyczy tylko Białorusi – funkcjonują tylko i wyłącznie dzięki środkom i wsparciu organizacyjnemu z ojczyzny. Dotychczas realizował ten projekt Senat, obecnie MSZ. Niestety, w tym roku sytuacja wygląda naprawdę tragicznie. Szczególnie na Białorusi właśnie, gdzie nie dość, że nasi rodacy klepią biedę, to jeszcze są poddani ciągłej represji politycznej. Jeżeli w takich okolicznościach odbiera się w dodatku pieniądze na akcje o charakterze kulturalnym, patriotyczno-historycznym, na edukację i media, to mamy do czynienia z całkowitym sparaliżowaniem rozwoju i możliwości działania Polonii. A dzieje się tak w sytuacji, gdy podczas spotkania z działaczami polonijnymi minister Sikorski deklarował coś wręcz przeciwnego.”

To więcej nie trzeba nic dodawać – przy takiej wizji sytuacji na Białorusi nic się nie zmieni za lata w przyszłości. Jak już od dawna jest: bajki o represjach politycznych MSZ polski będzie kupować u rodziny Orechwo i Poczobutów. No i naturalnie MSZ  będzie kierować grupą Orechwo, a co im do polskości?

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się