Przyjaźń bez granic

Artykuł pod takim tytułem ukazał się na stronie internetowej lokalnej gazety Świsłoczskiego rejonu z powodu Dnia kultury polskiej, który odbył się na początku września tego roku w n.p.Porozovo Świsłoczskiego rejonu Grodzieńskiego obwodu.

W uroczystości wzieli udział przedstawiciele władz rejonowych, p.o. prezeza ZPB Mieczysław Łysy, prezesowie oddziałow rejonowych ZPB, przedstawiciele Grodzieńskiego Komitetu Wykonawczego i polskich samorządów lokalnych w strefach przygranicznych oraz Konsul Generalny RP w Grodnie Andrzej Chodkiewicz.

W programie Dnia kultury polskiej były występy zespołów: „Tsaglinki” (Hajnówka, Polska), „Stukrotki” (Wielka Brzostowica), zespół Domu Polskiego w Lidzie „Sybirak”, chór ludowy ze Szczuczyna „Promień”, „Milawica” i „Radosny dzwon” (Szczuczyn), innych artystów z Ostrowca, Wołkowysku i innych miast.

A. Chodkiewicz i M.Lysy mówili o tym samym – o znaczeniu i konieczności wzmocnienia więzi kulturalnych między ludźmi różnych narodowości i przyjaznych stosunków między ludźmi z różnych krajów.

Po raz pierwszy od długiego czasu było poczucie wśród uczestników festiwalu, że oficjalni polscy dyplomaci podszedli do mieszkańców regionu – do ludu Grodzieńskiego obwodu i przynajmniej na dzień przestali dzielić Polaków na przyjaciół i wrogów.

Wieczorem była zorganizowana wspólna kolacja.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się