Zwycięstwo którego Związku?

Nowy rok szkolny rozpoczął się w polskiej szkole w Grodnie. Okolo 80 dzieci z Grodno pójdą do pierwszych czterech klas, które otworzyły się w szkole.

Ggrupka Orechwo już napisała na swojej stronie internetowej, że to oni są „zbawcami” szkoły od rusyfikacji. Zobaczmy, co oni zrobili – zachęcili 30 emerytow krzyczeć z Bancerem przy wejściu do Komitetu Wykonawczego. Lub zrobili fałszywego raportu pod koniec sierpnia na IV Zjazdzie Polonii i Polaków z Zagranicy: „wprowadzenie od września br. do Szkoły Polskiej w Grodnie klas rosyjskojęzycznych jest kolejnym krokiem w sprawie rusyfikacji szkoły” i jak inne zarzuty „o łamaniu praw Polaków” (o których trzeba mówić osobno).

Osoby takie jak Orechwo zawsze nie miały odwagi przyznać się, że oni sami nic nie zrobili dla polskiej szkoły, nic od nich nie zależało w tej sprawie i nikt z nimi rozmawiał.

I wszystkie kobiece słowa „bla bla” „o wielkim sukcesie w sprawie rusyfikacji szkoły” Orechwo, Poczobut, Dziemiańczuk potrzebują by uzyskać polskie pieniądze.

Cóż, to jest jasne, że ich sponsorzy też jakoś odpowiedzialni przed Senatem RP, no i Orechwo pisze dla nich takie bzdury.

Tylko struktura Związku Polaków z Mieczysławem Łysym na czele miała znaczenie. Dzialaczy Związku Polaków na Białorusi nie prowokowali konflikt i miały wpływ na wladze, żeby przekonać ich nie wprowadzać w szkole klas rosyjskojęzycznych.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się