Kto stoi za nimi?

Podczas obrony polskiej szkoły od plotek o ewentualnym wprowadzeniu dwuch rosyjskich klas najbardziej aktywną jest tylko jedna z rodziców Natalia Soroka. Niektórzy rodzicy są bardzo ździwieni tym faktem.

Ona bardzo szybko zbiera wszystkich, kto boi się, że 40 uczniów potrafią zniszczyć piękny „klimat psychologiczny” szkoły.

Niedawno odbyło się zebranie rodziców, gdzie uczestniczył konsul generalny RP w Grodnie Andrzej Chodkiewicz, członkowie legalnego Związku Polaków.

20 rodziców oczywiście nie mogą reprezentować wszystkich rodziców szkoły, to bardzo zaniepokoiło konsula. A gdzie ten wściekły tlum mieszkańców Grodna, gdzie są wszyscy nieobojętni do losu szkoły?

Prawnik ZPB Edward Kołosza wyjaśnil dla pana konsula, że od 2005 roku RzeczPospolita nie uznaje Związku Polaków, dlatego ZPB nie ma żadnych prawnych zobowiązań przed Polską. Ostateczna decyzja będzie podjęta przez Radę Naczelną ZPB.

Wszyscy są ździwieni aktywnością Natalii Soroki, która najprawdopodobniej chce zarobić coś od konsulatu. Dobrze jej idzie, ale szkoda, że ludzi gotowych do jej poparcia co raz mniej.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Kto stoi za nimi?" 6 komentarzy
 1. ewelene napisał(a):

  To, że większość naszego narodu woli stać z boku i przypatrywać się temu, co się dzieje – to normalne, a te „kilka” osób woli aktywnie przeciwdziałać jawnej rusyfikacji szkoły, to – o dziwo! – są posądzani o jakieś finansowanie?? (!!)

 2. ewelene napisał(a):

  I dodam:
  Kto stoi za nimi? To pytanie trzeba kierować pod innym adresem.
  Pytanie to można byłoby również skierować do autora powyższego tekstu.

  Ta kobieta, której poświęcono artykuł, widocznie jest liderem, nie jest ona sama, są rodzice, którzy ją popierają, którzy przede wszystkim nie ją popierają, a możliwe, że ufają jej jako przedstawicielce ich interesów. Tak, taka sytuacja, kiedy się zrzuca na cudze plecy cały ciężar jest łatwiejsza. Ale tak jest z zasady w każdej grupie/społeczeństwie.
  A więc, w danej sytuacji, trzeba uwagę przykuć ku interesom Polaków w Grodnie, a w tym momencie najważniejszym pytaniem jest los POLskiej Szkoły, a nie szukanie kierunku oszczerstw pod adresem tych, którzy się wyodrębnili z ogólnej massy.

 3. admin napisał(a):

  Chyba ewelene to i jest pani Soroka. Niech pani da sobie spokój. Polskiej szkole nic nie grozi.

 4. ewelene napisał(a):

  :)) Czyli jednak Pan uważa, że tylko pani Soroka jest zainteresowana w tym, żeby ta szkoła przetrwała jako polska… Cóż, Pan się myli.
  To, że polskiej szkole nic nie grozi, to Pan mówi jako kto? jako administrator strony, który uważa, że zainteresowanie wokół polskiej szkoły (w mediach, wśród ludności grodzieńskiej, a także na wyższych szczeblach) porodziła wyjątkowo ta jedna osoba? Pan raczej mówi jako osoba niezainteresowana, którego nic nie łączy i nie łączyło z tą szkołą.

 5. natula napisał(a):

  Boze, daj nam wszystkim serca czyste i zaplac nam wedlug naszego sumienia. Natalia Saroka

 6. Polak napisał(a):

  Pani Natalio, niechże Pani nie przesadza i nie komplikuje sprawy. wszystko jest o wiele prościej, niż Pani to sobie poukładała w głowie. Niech się Pani odpręży, bo polskiej szkole nic nie grozi. Pozdrawiam.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Czerwiec 2022
P W Ś C P S N
« Lut    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2022    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się