Akcja w Grodnie

Dzisiaj w Grodnie przedstawiciele nielegalnego Związku Polaków próbowali protestować przeciwko wprowadzenia do polskiej szkoły dwuch rosyjskich klas.

Przypomnijmy, że szef działu edukacji rejonu Leninskiego Łamieko zaproponował czasowo przenieść do polskiej szkoły 2 początkowe klasy z sąsiedniej szkoły razem z nauczycielami. Jak okazało się, decyzja w tej sprawie jeszcze nie podjęta. Ale mimo tego Orechwo, Poczobut i kompania złożyli wniosek na prowadzenie pikietowania. Dozwołu nie otrzymali, ale wszystko jedno zdecydowali przeprowadzić akcję.

Jak to zawsze bywa, zebrali starzych babć z pobliskich wiosek, którzy otrzymali kartę Polaka i teraz zmuszeni odpracować ją. Takich zebrało się około 20. Przyszli jeszcze Bancer, Dziemiańczuk. Wszystko. Nikogo z rodziców uczniów polskiej szkoły nie było.

Protest trwał nie więcej niż 15 minut. Za organizację akcji zatrzymany Igor Bancer. Prawdopodobnie go będą sudzili.

2 klasy początkowe, które tylko będą zajmować pokoje i nie będą mieć ze szkoła nic wspólnego, mało prawdopodobnie, że coś zmienią w tej polskiej atmosferze, która panuje w uczelni. Ale dla Bancera i kompanii najważniejsze narobić więcej gwałtu.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Akcja w Grodnie" 8 komentarzy
 1. Polak napisał(a):

  Uważam, że po ludzku trzeba się zachowywać i w sposób cywilizowany. Szkoła stoi prawie pusta /to są skutki obłudnej polityki RP/ i klasy na kilka lat trzeba wręcz wprowadzić. Wszyscy żyją w jednym Państwie i trzeba na wzajem się szanować. Przed wojną ksiądz z popem siadali do śniadania, obiadów i kolacji i jeden drugiego ratowali przed zagładą. Dzisiaj ludzie … jak stado wilków, tylko by się żreć

 2. mapa napisał(a):

  Tak, rozumiem, że w 300 tys. Grodnie nie ma na tyle polskich dzieci, żeby zapełnić szkołę.

 3. Polak napisał(a):

  Kaczyńscy, Komorowski, Tusk, Sikorski i Wspólnota Rotfelda – niestety – wybrali inną opcję i stłamsili ruch polski na Białorusi.

 4. kresik napisał(a):

  Na ten temat mam przemyślenia inne – otóż w Szkole nr 27 (chyba nie pomyliłem się) jest przepełnienie; obok jest budynek Szkoły Polskiej w której jest możliwość prowadzenia zajęć dla niektórych klas z Szkoły nr 27; a tylko po to aby dzieci z tej właśnie szkoły nie siedziały na lekcjach do wieczora lub tez w przepełnionych klasach; więc zadaję pytanie po co tyle szumu – czy zwykłe porozumienie pomiędzy władzami oświatowymi Grodna i władzami polskimi nie wystarczyło??? O co tu chodzi??? Toz to chyba chodzi o najzwyczajniejszy ludzki odruch – i nie ma tematu, póki władze Grodna wybudują nową szkołę – uważam że Szkoła Polska powinna stać się otwarta; jak się do tego ma otwrtość na współpracę społeczęństw, jak się ma do tego itegracja społeczeństw??? Może mi ktoś wytłumaczy bo nie mieszkam w Grodnie ani na Białorusi, a tylko czytam różne doniesienia!!! I jedno pytanie jeszcze – czyżby te babcie na zdjęciu to uczniowie Szkoły Polskiej, a może rodzice??? I proszę też odpowiedzieć – a ile tych demonstrujących było??? I czy to prawda że milicja porwała ludziom ubrania, narobiła sińców??? Kto kłamie??? Czy Wy tu czy też osoby które wypowiadają się w tym temacie na łamach polskiej prasy????

 5. dana napisał(a):

  Wstydz cie sie swoich komentarzy…”POLACY”!!!!!!!!!

 6. Polak napisał(a):

  Dana, nie mamy czego się wstydzić, bo pracujemy głową i kochamy Polskę nie mniej od Ciebie! Dana-danu-danaj … profesjonalista/ka krzycząca.

 7. dana napisał(a):

  „Kochamy Polskę”?….I to takie wypowiedzi po TAKICH KOMENTARZACH,”Polak”??????

 8. Stefan napisał(a):

  A jak w Polsce pałuje policja na ulicach to jest wszystko w porządku.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Kwiecień 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się