Gdzie dziennikarzowi tak się śpieszy?

Wszystkim polskim księżom sprawującym posługę na Białorusi przedłużono wizy – poinformował metropolita mińsko-mohylewski, arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz

– Nic nie wiem o tym, by komuś nie przedłużono wizy. O ile wiem, sprawa dotyczyła diecezji grodzieńskiej i wszystkie wizy zostały przedłużone – powiedział Kondrusiewicz, zapytany o wypowiedź pełnomocnika rządu białoruskiego ds. religii i narodowości Leanida Hulaki, że nie jest pewne, czy czterem polskim księżom zostaną przedłużone wizy.

W związku z tym chcemy zacytowąc słowy „niezależnego” polskiego dziennikarza Andrzeja Poczobuta na białoruskim portale karta97:

„problemy z wizami dla księdzów pojawiają się podczas napięcia stosunków władz z mniejszościami narodowymi – Polakami – i z Zachodem. Łukaszenka i jego popleczniki starają się jakoś zaczepić Polskę, pokazać swoje stanowisko do polityki polskich władz wobec reżima Łukaszenki.”

Kondrusiewicz także podkreślił, że w Mińsku wyznaczono 9 placów pod budowę kościołów i prace na dwóch z nich są już zaawansowane.

Co możemy dodać do słów arcybiskupa? Tylko to, że Poczobut pospieszył się tym razem pokazać swoją informowaność i wnikliwość, ale przegapił z ocenami i wnioskami. Ale takie „drobiazgi” nie interesują prawdziwego mistrza dziennikarstwa. Czekamy na nowe horrory Andrzeja…

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Listopad 2022
P W Ś C P S N
« Paź    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2022    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się