Nieuznawany przez Mińsk Związek Polaków na Białorusi jest gotów do niegocjacji z oficjalnym Związkiem Łysego?

Interesujące wiadomości przyniósł nam dzień 29 marca. Na białoruskich stronach internetowych pojawił się komentarz lidera nielegalnego Związku Polaków Anżeliki Orechwo na propozycję Łysego o przeprowadzeniu pojednawczego Zjazdu dwuch Związków.

Na stronie białoruskiego „Radio Racyja” 29 marca został umieszczony artykuł pod tytułem „Związek Polaków jest gotów do rozmów z oficjalnym”. W tekscie artykułu była rozmowa dziennikarza z Orechwo, sens której w tym, że Związek Orechwo jest gotów do negocjacji z Łysym. Wiadomość szybko kroczy po białoruskich stronach internetowych. Wiadomość nieoczekiwana, która może zmienić całą sytuację z mniejszością polską na Białorusi, może doprawdzić do pojednania itd.

Ale 30 marca artykuł na stronie „Radia Racja” zmienia treść, potem i na innych stronach. Już gotowi do rozmów, ale „z władzami Białorusi, z tymi kto podejmuje decyzje”.

O czym to może świadczyć? Możliwe jest, że tylko Orechwo jest gotowa do rozmów. Ale dlaczego zkorektowany artykuł? Czemu nie zrobiono oficjalnego oświadczenia? Czy komuś z aktywnych działaczy Związku Orechwo to nie spodobało się (a może władzom w Polsce)? To może świadczyć o braku jedności w Związku nielegalnym. Jeżeli Orechwo jest za, to kto przeciw? Poczobut? Jaśkiewicz? Dziemiańczuk? Prezesowie oddziałów terenowych? Wiele pytań.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Nieuznawany przez Mińsk Związek Polaków na Białorusi jest gotów do niegocjacji z oficjalnym Związkiem Łysego?" 7 komentarzy
 1. Polak napisał(a):

  To są pionki w rękach kogos w Warszawie. Nie ma sensu z nimi rozmawiać, oni nie są tego warci!

  Ich poziom – dno!
  Idąc zgodnie z myslą Pani Orechwo, powinni rozmawiać ze sobą nie Związkowcy, a władze – z Mińska i z Warszawy. Połnyj wpieriod!!

 2. Jozef napisał(a):

  Orechwo nic nie znaczy – totalne zero. Raz to towarzystwo rozmawia, raz nie. Borys glosi poglad, ze propozycja Lysego ma sens, Orechwo sie wysila, ze to zdrajcy i rozmawiac bedzie wylacznie z wladzami bialoruskimi. Z tego wynika, ze rodakow olewa, a z rezimem chetnie zamieni kilka slow pewnie na swoich (podanych) warunkach.
  Uwazam, ze najpierw panienka Borys, Gawin, Porzecki, Poczobut powinni byliby odpowiedziec za sporzadzenie czarnej listy swoich bylych kolegow, ktorym na ich zlecenie zakazano na tyle lat odwiedzac swoja Ojczyzne i poniesc opowiednie konsekwencje. Lecz tak sie nie stanie. Wiadomo dlaczego. Z tego wynika, ze Polacy o zdrowym umysle, nie beda z tym gownem dyskutowac. W ich bagnie jednosci nigdy nie bylo i nie bedzie. Dobitnie o tym swiadczy niespodziewana rezygnacja Borys, ktorej dal ostro popalic Poczobut i jej bohaterstwo sie skonczylo. To tylko pieniadze z latwizny i pozory.

 3. Polak napisał(a):

  Racja! W 100% z Panem się zgadzam. Należy tworzyć nowy Związek i angażować nowych ludzi, zaś Centralę przenosić do stolicy Mińska i to jak najszybciej dla pożytku Polaków i spokoju organizacja, która się szarpie i walczy sama ze swoimi w Grodnie.

 4. slawek napisał(a):

  Jedynej polskiej szkole w Grodnie grozi rusyfikacja

 5. admin napisał(a):

  Sławku, prosimy nie podawać żadnych linków. Nie będziemy ich akceptować.

 6. Robert napisał(a):

  Cieszy mnie ten rym: „Polak mądry po szkodzie”; Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie, Nową przypowieść Polak sobie kupi, Że i przed szkodą i po szkodzie głupi.
  Jan Kochanowski
  Myślę, że warto wziąć tą mądrość do serca…

 7. Polak napisał(a):

  Właśnie, Robercie, tylko Polak Polaka tak może oceniać i dlatego jest tak źle. Nie dajemy sobie szans na dobrą przyszłość i stąd Polska choruje na chroniczny brak zaufania.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się