W Polsce co raz więcej nielegalnych papierosów

Co raz częściej widzimy w wiadomościach zatrzymania kontrabandy paierosów prez polską Straż Graniczną. Funkcjonariusze SG województwa Podlaskiego ujawnili tysiące kartonów papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, przewożonych przez obywateli Białorusi i Polski.

Na różnych białoruskich placówkach internetowych można odnaleźć wiele informacji o pracy polskich i białoruskich strażników granicznych, metodach transportu kontrabandy. Użytkownicy forum dzielą się między sobą sekretami przemytniczej sprawy. Można znaleźć tu i wiadomości o tym, kto z polskich celników najzapalonie podchodzi do wykonania swoich służbowych obowiązków i w jaką zmianę lepiej nie przekraczać granicę. Mówią ludzie i o tym, że w ostatnim czasie białoruscy celniki i straży graniczne przestały poddawać maszyny rzetelnym opiekom, zamykają oczy na jawne przekroczenia ilości papierosów i nieobecność nawet białoruskich akcyzowych marek na paczkach.

Zza dużego napływu białoruskich przemytniczych papierosów ich cena w Kużnicy Białostockiej spadła. Teraz za jedną paczkę najpopularniejszego „Viceroy” dają tylko 4.5 zł, a wcześniej było 5.

Taka sytuacja istnieje także i „dzięki” wprowadzeniu tak zwanych wiz na zakupy i wydaniu karty Polaka wszystkim po kolei. Wiadomo, że kartę Polaka można otrzymać w Związku Polaków Orechwo, mając pewną sumę. Być Polakiem czy działać na rzecz rozwoju języka polskiego i kultury całkiem nie obowiązkowo.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Wrzesień 2021
P W Ś C P S N
« Sie    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2021    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się