Grodno wykazał obojętność wobec tragedii w Polsce

6 marca w Konsulacie Generalnym RP w Grodnie pojawiła się Księga kondolencyjna w związku z tragedią w Szczekocinach, gdzie 3 marca zderzyły się dwa pociągi.

Ale mieszkańcy Grodna i obwodu Grodzieńskiego pozostali obojętni wobec tragedii sąsiadów. Wieczorem 6 marca pozostawili oni tylko 4 zapisy: od mieszkańca Lidy, firmy turystycznej, Związku zawodowego edukacji i telegram od prezesa Obwodowego komitetu wykonawczego Siemiona Szapiro.

700 człowiek otrzymało wizę tego dnia i nikt z nich nie pozostawił zapis kondolencyjny, chociaż informacja była umieszczona na wszystkich okiencach, gdzie przyjmują i wydają dokumenty, oraz na tablicy ogłoszeń konsulatu.

Nie było tam i przedstawicieli Związków Polaków na Białorusi. Jeżeli członkowie Związku z Mieczysławem Łysym na czele nie są mile widziane w konsulacie, to Orechwo, Poczobut & Co mieli tam być koniecznie. Ale i ich zapisów nikt nie doczekał się.

Kiedy informacja o tej sytuacji okazała się w mediach internetowych, Poczobut nakazał wszystkim członkom swojej grupki pójść i zrobić zapis, ale i wtedy nikt nie poszedł, i Poczobut też.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Grodno wykazał obojętność wobec tragedii w Polsce" есть 1 комментарий
  1. Polak napisał(a):

    …i tam jeszcze jakiś Zarząd ZPB ma sens istnienia? Natychmiast do Mińska!

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Czerwiec 2023
P W Ś C P S N
« Maj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2023    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się