Jak otrzymać polską wizę?

O problemie otrzymania wizy w polskim Konsulacie Generalnym w Grodnie wiele razy pisano w prasie białoruskiej. W „Grodzieńskiej Prawdzie” w październiku był opublikowany artykuł o trudnościach w uzyskania wizy w konsulacie w Grodnie.

Ale co się zmieniło? Czy potrafili polscy dyplomaci poprawić rejestrację, żeby Białorusinom było łatwiej otrzymać wizę?

Każdego dnia można zobaczyć setki ludzi stojących w kolejce przed konsulatem. A ile mieszkańców obwódu Grodzieńskiego nie zdołali zarejestrować się na stronie konsulatu. Człowiek, który po raz pierwszy rejestruje się w systemie elektronicznym „e-konsulat”, nie potrafi zrobić tego samodzielnie. Z listopadu ubiegłego roku jako dzień rejestracji wybrana sobota. Ale informacja o tym, jaka to będzie sobota, jest utrzymywana w tajemnicy. Dla czego nie mogą poprostu umieścić ją na strone konsulatu w Internecie, żeby rejestracja nie była podobna do loterii. Być może ta informacja zawiera tajemniće państwową, która jest ściśle przechowywana, żeby jak najmniej Białorusinów wjechało do Polski? A być może to celowo robi kierownik sekcji wizowej pan Piotr Lewczuk, żeby konsuli mieli jak najmniej pracy? Odpowiedź na te pytania na pewno nie otrzymamy nigdy. Kierownictwo konsulatu nie daje żadnych komentarzy na ten temat.

Oprócz tego wprowadzenie przez Polaków nowoczesnego systemu elektronicznego wykorzystywano przez niektórych ludzi do wzbogacenia. Dzisiaj usługi rejestracyjne kosztują 50-150 dolarów. Mało prawdopodobnie, że taki biznes robi się bez pomocy współpracowników konsulatu z Lewczukiem  na czele.

Ale otrzymać wizę w polskim Konsulacie Generalnym nigdy nie było problemem dla miejscowych opozycjonistów i działaczy nieuznawanego przez władze białoruskie Związku Polaków z Anżeliką Orechwą na czele. Drzwi konsulatu są dla nich zawsze otwarte. Nie trzeba marnować czas na rejestrację elektroniczną i czekać w kolejkach przed konsulatem. Takich ludzi Chodkiewicz i Lewczuk zawsze przyjmują u siebie i od razu wydają wizy.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Jak otrzymać polską wizę?" 3 komentarze
  1. Polak napisał(a):

    Należy, moim zdaniem, podziękować p.Chodkiewiczowi i skierować go do Polski! Panu już DZIĘ-KU-JE-MY!!

  2. Monika napisał(a):

    Chciałabym otrzymać Białoruską wizę i odwiedzić Wasz piękny kraj. Pozdrawiam wszystkich Polaków i Białorusinów

  3. Bożena napisał(a):

    My to może i DZIĘ-KU-JE-MY takim urzędasom polskiego państwa, tyle, że to państwo im nie podziękuje gdyż to nie kto inny a właśnie tacy są mu POTRZEBNI.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Lipiec 2020
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Вверх
© 2020    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się