Tu mówi Białoruś

Białoruska państwowa stacja radiowo-telewizyjna „Grodno” będzie od lutego nadawać audycje radiowe także w języku polskim. To odpowiedź na działające od blisko sześciu lat na Białostocczyźnie białoruskojęzyczne „Radio Racyja”.

Nowa oferta radia „Grodno” skierowana jest przede wszystkim do mieszkańców Grodzieńszczyzny, która jest głównym skupiskiem mniejszości polskiej na Białorusi, a także do Polaków z Białostocczyzny. Jak podała Telewizja Biełsat za państwową agencją BiełTA, audycje – w języku polskim i białoruskim – będą nadawane przez godzinę rano i wieczorem na częstotliwości 103 FM.

Audycje będą miały charakter programu informacyjnego i będą dotyczyły wydarzeń na Grodzieńszczyźnie, na Białorusi i w Polsce w takich dziedzinach jak polityka, kultura, sport. BiełTA anonsuje udział w programach ekspertów białoruskich i polskich oraz mieszkańców obu przygranicznych regionów.

Białoruska inicjatywa jest odpowiedzią na działające od 2006 r. na Białostocczyźnie „Radio Racyja”. Stację nadaje po białorusku stacja i obejmuje swoim zasięgiem zachodnie tereny Białorusi. Działalność stacji finansuje polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.


Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Tu mówi Białoruś" есть 1 комментарий
  1. mapa napisał(a):

    No i gitara. Ciekawe, czy będziemy zagłuszać,jak kiedyś komuniści „Wolną Europę”?

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Luty 2021
P W Ś C P S N
« Gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Вверх
© 2021    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się