Wyniki badania krwi Leppera: wykryto w niej lek

Toksykologiczne badania krwi wykazały obecność leku w dawce terapeutycznej – poinformowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

– Zamówione na potrzeby śledztwa badania toksykologiczne wykazały obecność we krwi osoby badanej środków farmaceutycznych dopuszczonych do obrotu na rynek polski, w dawce terapeutycznej, która nie przekraczała dopuszczalnych norm – powiedziała PAP rzeczniczka prokuratury Monika Lewandowska, potwierdzając informację radia Zet.

Podkreśliła, że na prośbę rodziny Leppera nie będzie ujawniane, jaki był to lek. Prokuratura nie wypowiada się na razie, czy miało to wpływ na samobójczą śmierć Leppera.

– Prokurator przesłuchuje w sprawie kolejnych świadków. Czekamy też jeszcze na zamówione u biegłych badania genetyczne. Dopiero po ich zakończeniu możliwe do przeprowadzenia będą badania daktyloskopijne i mechanoskopijne na zabezpieczonych dowodach rzeczowych. Później będzie można mówić o postępie w tym śledztwie – powiedziała Lewandowska.

Szef Samoobrony, były wicepremier rządu PiS-LPR-Samoobrona Andrzej Lepper został znaleziony martwy 5 sierpnia w warszawskiej siedzibie partii. Leppera – powieszonego w łazience na sznurze przymocowanym do worka bokserskiego – znalazł jego zięć.

Według wstępnej hipotezy przyczyną samobójstwa mogły być kłopoty finansowe.

Wychodzi, że Lepper przyjmował leki, bo chciał umrzeć zdrowym.

polskieradio.pl

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Marzec 2021
P W Ś C P S N
« Gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Вверх
© 2021    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się