Polonijna Rada Konsultacyjna

12-13 września w Warszawie odbyło się spotkanie Polonijnej Rady Konsultacyjnej. W imprezie uczestniczyli przedstawiciele Polonii z całego światu, od Białorusi brała udział Andżelika Borys.
Głównym pytaniem była sytuacja mniejszości polskiej na Litwie. Jednak Borys powiedziała, że problemy polskiej mniejszości na Litwie przesłoniły kłopoty polskiej mniejszości na Białorusi, gdzie sytuację można określić jako „stabilnie negatywną”.
Jakie ma prawo reprezentować Białoruś w takim organie człowiek, który już od lat nie ma żadnych stosunków z mniejszością polską na Białorusi?
Przedstawiciel MSZ RP Szymański na tym forum także powiedział bardzo interesującą rzecz: Polonia w całym świecie musi podtrzymywać politykę oficjalnej Warszawy. Już nic nie boi się, mówi prawdę patrząc w oczy. Kto (taki jak Poczobut lub Orechwo) podtrzymuje Polską agresywną politykę, ten otrzyma pieniądze, a kto (taki jak Siemaszko) szerzy kulturę polską w innych krajach, ten otrzyma zakaz wjazdu do Polski.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Polonijna Rada Konsultacyjna" 8 komentarzy
 1. Kowalski napisał(a):

  Pan Siemaszko, jako Prezes prorządowego ZPB jusz osiągnął wielki sukces w szerzeniu kultury polskiej – podobnie zaczął rozmawiać po polsku… Na tym jego sukcesy w tej dziedzinie kończą się.
  A co dotyczy posiedzeń różnycg Rad i wypowiedzi różnych awanturzystów, którzy przyczynili się do rozwału ZPB – to puste działania. Zamiast tych niepotrzebnych kółek pogawędowych, potrzeba stworzyć strukturę rządową, naprzykłąd Ministerstwo d\s Polaków poza granicami kraju, która bedzie odpowiadała przed wyborcami polskimi za swoją pracę. Wtedy można liczyć na jakie kolwiek konsękwętne działania. A teraz to wygłąda na zabawę dzieci w piaskownicy.

 2. Polak napisał(a):

  „Ministerstwo d\s Polaków” – ale i glupota, brak mi slow

 3. Kowalski napisał(a):

  Do Polaka: Głupotą jest dawać taki komentarz. Słyszałem, że takie ministerstwo istniało przed wojna za czasów II Rzeczpospolitej.
  A zarazem poprosił by dac swoją propozycję w sprawie podtrzymywania więzi z Polakami poza granicami kraju. Krytykować w taki sposób jak pan sobie pozwala, nie trzeba dużo rozumu.

 4. Edward napisał(a):

  Andżelika Borys jest Syjonistyczną agentką która zdradza Białoruś i powoduje sztuczny ferment w środowisku ZPB.
  Tacy ludzie powinni być napiętnowani przez społeczeństwo jako zdrajcy działający na korzyść obcego imperium ( w tym przypadku „Jewrokołchozu”
  Polecam film „Druga Japonia” do lepszego zrozumienia sytuacji.
  http://www.narodowiec.com

 5. Polak napisał(a):

  Powiedzmy sobie szczerze, iz jest … dobrą czy nie Me…

 6. Polak napisał(a):

  Ale i Wy jesteśce nie nie mniejsze Men… jestescie beznadziejni!

 7. PoRóg Kowalski napisał(a):

  Edwardzie daj sobie spokój

 8. JKCM Andzej napisał(a):

  Obejrzłem film Edwarda . Nasuwa mi się jedno pytanie do Autora czy to nie jest propaganda.
  Owszem wysprzedano Polskie i nikt tego nie zaprzeczy twierdzicie , że to przez Unię Europejską o słotka naiwności. To nie zrobiła UE. To my sami zrobiliśmy a raczej łupie polskie rządy. UE jest wielką szansą i wielką możliwością patrz Irlandia. Jeśli Białorusini inteligentnie z niej korzystając mogą się lepiej rozwinąć niż Polska. A co naszej Najjaśniejszej Rzeczypospolitej jest potrzebne:
  1. Firmy Państwe to nie zło to dobro!!
  2. Unia Europejska limituje produkcję na teren Unii ale nie zakazuje a wręcz zachęca do eksportu produktów. Więc może kołki z rządu zaczną promować eksport co da podstawy do pracy dla polaków.
  3. Nie podbijemy rynku Zachodniego Polska Powinna aktywność gospodarczą skierować na Słowację, Czechy, Węgry, Serbię, Bułgarię, Rumunie i Wschód.
  Oj może kiedyś się doczekamy
  4. Polska powinna byś dziedziczna Monarchią konstytucyjną. Gdzie Król i Królowa będą pilnowaly nikt nie rozkradł tego co zostało

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się