Polskiego konsula wycofano z powodu odmowy pomagać Związkowi Orechwo

Kierownik Wydziału Konsularnego polskiej ambasady w Mińsku przed czasem wycofany z Białorusi. Taka decyzja podjęta przez Ministerstwo spraw zagranicznych RP. Marek Marcinek miał pracować na Białorusi do jesieni 2012 roku, ale z jakichś powodów otrzymał rozkaz opuścić Mińsk.

Marek Marcinek w ostatnim czasie odmawiał się pomagać wyłącznie działaczom nielegalnego na Białorusi Związku Polaków z Anżeliką Orechwo na czele. Mimo stałego cisku z boku oficjalnej Warszawy dyplomata był zainteresowany problemami innych organizacji polonijnych, w tym i Związku Polaków ze Stanisławem Siemaszko na czele. Marek Marcinek liczył, że politykę nie trzeba wtrącać w sprawy białoruskich Polaków i pomagał wszystkim.

Mianowicie to i stało powodem do wycofania konsula. Działacze organizacji Orechwo boją się, że nie wszystkie pieniądze z Polski trafią do nich. Wykorzystując swoje dobre stosunki z urzędnikami w polskim MSZ-cie oni zdołali załatwić problem dymisji upartego konsula. Teraz go zastąpią przez innego, który nie zna się na sytuacji, wszystko mu „prawidłowo” wyjaśnią i zajimie dużo czasu, aby on wszystko zrozumiał. Do tej pory tylko „działacze” pod kierownictwem Orechwo i Poczobuta będą nadal otrzymywać finansowanie z Polski i udawać, że pracują.

Навигация

Следующая статья:

К записи "Polskiego konsula wycofano z powodu odmowy pomagać Związkowi Orechwo" есть 1 комментарий
  1. Jerzy Budnik napisał(a):

    Co tu komentowac. Ten pan /byly administracyjny pracownik ambasady, rowniez w Minsku/ niewiele chyba zrozumial po co tam pojechal. Od poczatku swojego pobytu nie ulatwial, a wrecz utrudnial zycie tamtejszym Polakom. Szkoda, ze skargi na jego „dzialalnosc” jako Kierownika Wydzialu Konsularnego Ambasady RP na Bialorusi nie trafialy na odpowiednie biurka w Alei Szucha. Coz, tam teraz panuje epoka kolesiostwa i obsadzania kolejnych placowek /kolejny raz/ takimi miernotami jak w/w. Jego poprzednik trzymal z „czarnymi” i tez zle na tym nie wyszedl.
    Dostal kolejna placowke na Ukrainie. Tak trzymac dzielna ekipo ministra Radka !!!

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się