Festywal na Kanale Augustowskim (foto)

20 sierpnia władze Grodna wspólnie ze Związkiem Polaków na Białorusi (Siemaszko) we wsi Dąbrówka przeprowadzili XI międzynarodowy festywal „Kanał Augustowski w kulturze trzech narodów”. Uczestniczyły zespoły z Polski, Litwy i Białorusi, delegacji zjednoczenia „Rubież”, „Białoruskiego towarzystwa społeczno-kulturalnego”, „Białoruskiego kulturalnego centrum w Polsce”, przedstawiciele władz Płocku i Alitusu, konsul generalny Republiki Białoruś w Białymstoku Bierebienia.

Podczas swoich przemówień goście gratulowali zebranych z udziałem w kolejnym festywalu, mówili o dobrych stosunkach między sąsiadami, życzyli powodzenia i rozwoju. Potem odbył się koncert zespołów ludowych.

Mimo złej pogody na festywalu panowała miła i przyjazna atmosfera. Pracowały handlowe placówki, „miasto twórców ludowych”.

Zaproszenia otrzymali także konsułowie Polski i Litwy w Grodnie, ale zrezygnowali. Możliwie dyplomaci mieli bardziej poważne sprawy, niż udział w międzynarodowej imprezie kulturalnej, w której uczestniczyli setki polskich i litewskich artystów. Uważamy, że konsułowie lekcewazą najpierw obywateli swoich państw.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Festywal na Kanale Augustowskim (foto)" есть 1 комментарий
  1. Siwam napisał(a):

    Gratuluję działania. Dobrze!

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Sierpień 2022
P W Ś C P S N
« Lip    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2022    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się