Politycy na badania psychiatryczne

Zdaniem prawie dwóch trzecich Polaków obowiązkowym badaniom psychiatrycznym powinni być poddawani wszyscy politycy na najwyższych stanowiskach – wynika z sondażu przeprowadzonego przez Grupę IQS na zlecenie „Newsweeka”.

Wyniki badania pokazują, że gdyby to zależało od zwykłych obywateli, nie tylko Jarosław Kaczyński, ale także inni politycy otrzymaliby skierowanie do psychiatry.

Na pytanie, czy parlamentarzyści, członkowie rządu i prezydent powinni przechodzić obowiązkowe badania psychiatryczne, twierdząco odpowiedziało 62% respondentów. Przeciwnego zdania jest niemal jedna trzecia badanych (31%). Wyrobionej opinii w tej sprawie nie ma 7% odpowiadających.

– Obywatele de facto oddaliby władzę psychiatrom. To metody rodem ze Związku Radzieckiego, kiedy przeciwników politycznych zamykano w psychuszkach – komentuje dla „Newsweeka” wyniki sondażu Marek Balicki, poseł SLD, z wykształcenia lekarz psychiatra.

W czerwcu falę kontrowersji wywołała decyzja sądu prowadzącego proces karny wytoczony Jarosławowi Kaczyńskiemu przez b. szefa MSWiA Janusza Kaczmarka, o skierowaniu prezesa PiS na badania psychiatryczne. Ostatecznie sędzia został wyłączony ze sprawy, a nowy odwołał badania.

Sondaż został przeprowadzony przez grupę IQS na zlecenie „Newsweeka” na ogólnopolskiej próbie 500 osób.

Źródło: wp.pl

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Listopad 2020
P W Ś C P S N
« Sie    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Вверх
© 2020    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się