Pierwszy dzień sądu nad Poczobutem

Dzisiaj odbyło się posiedzenie sądu rejonu Leninskiego w sprawie dziennikarza „Gazety wyborczej” Andrzeja Poczobuta. W ciągu jednego dnia sąd nie zdołał podjąć decyzji. Następne posiedzenie odbędzie się 17 czerwca o godzinie 10 rano.

Grupa działaczy nieuznawanego przez Mińsk Związku Polaków przeprowadziła pikiet przed budynkiem sądu aby popierać kolegę. Zebrało się około 50 osób. Głównie jak i oczekiwano staruszki z tych, którzy ciągle odwiedzają wtorkowe zebrania. Młodych właścicieli karty Polaka, których widać było na tych zebraniach, teraz niemal nie było. To mówi o tym, że organizacja powoli umiera. Wzrost średni członków zwiększa się każdego roku.

Pragnących otrzymać kartę Polaka teraz będzie coraz mniej z powodu ustalonego przez białoruskie włądze zakazu wywozu cygaret i paliwa. Kiedy Andrzej Poczobut opuści więzienie już być może nikogo nie pozostanie.

Ciekawy jest fakt, że nie było Anżeliki Orechwo i Igora Bancera przed budynkiem sądu. Ktoś powiedział, że zostali oni zatrzymani przez milicję, ale uczestnicy akcji przepuszczają, że istnieje konflikt pomiędzy nimi i Poczobutem. Dlatego ignorowali posiedzenie.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Pierwszy dzień sądu nad Poczobutem" 39 komentarzy
 1. Róg Kowalski napisał(a):

  Bućki banery na nic.

  Michnik finansuje, ale efekty są marne. Wydał 1 mln złotych, a dostał 10, jak nie więcej na tę akcję. Nie wspomnę o tym,że 10 mln dolarów na tym temacie ktoś zarobi :))

 2. jakub napisał(a):

  I ponownie sami zaczynacie podchody pomiędzy Polakami na Białorusi; skąd takie informacje o kwotach jakie zarobi Michnik??? To jest zwykłe lżenie i oskarżanie; jeśli prowadzicie portal to postarajcie się przekazywać informacje rzetelne; a poza tym przypomnę raz jeszcze – jako dziennikarze powinniście chyba solidaryzować się z Waszym kolegą po fachu; dyskutowac oczywiście można o tym czy Pan Poczobut jest winny czy też nie, tak jak każdy i ja mam swoje zdanie w tym temacie; też mi nie podobały sie wczorajsze relacje mediów w Polsce z komentarzem że Polacy na Białorusi sa gnębieni, aresztowani, zatrzymani itp; bo jakby nie patrzeć są to jednak obywatele Białorusi Polskiego pochodzenia; ale podkreślam to jest odrębny temat wymagający dłuższej rozmowy; ale raz jeszcze podkreślam – jeżeli aż tak niby jesteście przez władze Polskie źle traktowani, jeżeli Konsulaty odmawiają Wam wiz – to wyjścia są różne – poczynając od zmiany tonu chociażby na tym portalu, dalej – staranie się o porozumienie wszelkich organizacji polonijnych – poprzez dialog i wspólne przedsięwzięcia, dalej – jeżeli uważacie się za pokrzywdzonych – to jest jeszcze droga odwoławcza od decyzji czy to władz RP, czy Konsulatów – dlaczego nie udowodniacie swoich racji np. w róznych instytucjach UE; do tego nie jest potrzebny wyjazd do Brukseli – można tez wystąpić z pismami; oj Panowie i Panie – tematy ruszacie – ale bardziej i więcej konkretów, a nie zwykłe oszczerstwa

 3. Róg Kowalski napisał(a):

  Białoruś w tej sprawie robi krok do przodu, ale władze w Warszawie robią 2 do tyłu i w tym jest problem, Jakubie.

  A co, może nikt w Polsce nie zarabia na skłóceniu Polaków i Białorusinów, mi powiesz?

 4. jakub napisał(a):

  Konwersacja na temat zarabiania lub nie na kłótniach Polaków zarówno na Białorusi, jak i w innych krajach jest bezcelowa; chociaż ma sens jeżeli jest poparta konkretnymi dowodami i kwitami; z właśnych obserwacji wiem że owszem wiele nieprawidłowości jest w rozdziale pieniędzy, a raczej było, gdyż w tym roku tych pieniędzy już mnie ma; i raz nareszcie jest święty spokój; chociaż oczywiście częsciowy; i podkreślam raz jeszcze że nie możecie tu pisac o takich bzdurach że ktos na tym w Polsce zarabia. jest to zwykłe oszczerstwo – no chyb aże faktycznie maci erózne kwity i dowody, wówczas sprawa jest jasna – zgłoszenie do odpowiednich władz czy to infomacji czy tez zawiadomienia o przestępstwie; zawsze postępowanie zgodne z prawem, daje więcej możliwości; pytanie brzmi zasadniczo – czy te pieniądze które były wydawane na pomoc Polakom na Wschodzie były faktycznie dzielone sprawiedliwie i faktycznie trafiały tam gdzie powinny; ale też jako ciekawostka – wsród organizacji polonijnych na Białorusi, ale także wśród polonusów utarła się opinia od kilku lkat że Rząd Polski, Senat, Sejm i inne instytucje a tez organizacje społeczne są ZOBOWIĄZANE – dawać pieniądze i wszystko inne za darmo; i kiedy nawet trzeba zapłacić za jakieś bilety lub parę groszy do czegos dopłacić to zaczyna sie larum; nie przypominam aby któryś z działaczy Polonijnych sam starał sie pozyskac środki na własną rekę a jedynie potem uzyskać dofinansowanie; zreszto czasami owszem należałoby sioę przyjrzeć kto faktycznie korzysta z wyjazdów darmowych do Polski….
  Ale też wiem że były różne próby porozumienia obu frakcji ZPB i zawsze kończyło się to kłótniami; pomyślcie – czyż nie lepiej raz nareszcie postawić i odkreślić grubą krechą wszystko co było złe i normalnie ustalić wspólny front działań; przecież sami widzicie co się dzieje na Białorusi i wiecie też że ten system upadnie, bo jakby nie patrzeć to wszystkich ludzi nawet Łukaszenka nei jest w stanie posadzić; on tez wie doskonale że zbliża się koniec jego rządzenia; a tu własnie jest rola dla takich organizacji jak ZPB (ale wspólnie) a tez dla innych; to Wy powinniście byc inicjatorami tych zmian, nie potrzeba siłowych rozwiązań – ale wspólnie zainicjujcie spotkania róznych środowisk, wspólnie naqwet wystąpcie do Władz Białorusi z konstruktywnymi wnioskami zmian, wysuńcie propozycje wspólnego wyjścia z kryzysu; podkreślam WSPÓLNIE; niech społeczeństwo Białorusi widzi że oba odłamy ZPB sa jednak organizacjami działającymi na rzecz dobra wszystkich; nikt w Europie i na Świecie nie chce jkuż A.G. Łukaszenki, sami białorusini też – więc teraz macie moment do pokazania się czym jest solidarność grup etnicznych i narodowościowych; przypuszczam że i nasz Rząd i nasze Konsulaty a innych Państw beda Was w tych działaniach wspierać a nie krytykować; dl akażdego z nas w Europie stabilana Białoruś jest potrzebna, zarówno dl aniej samej, dl ajej obywateli – a Wy Polonusi jesteście jednak obywatelami swego kraju; no ale dość – bo już w jakąs demagogię popadam

 5. Róg Kowalski napisał(a):

  Nie prawda, Jakubie, nie bezcelowa, bo o tym powinniśmy mówić.

 6. Róg Kowalski napisał(a):

  Jeszcze w 1990 roku Pan Edward Moskal zlekceważył przyjazd do Rzymu na konferencję< bo uważał, iż Wspólnota Polska okrada Polaków na Wschodzie.

  Gawin doskonale o tym pamięta.

 7. jakub napisał(a):

  Mówić to jedno a działać w realiach dziesiejszego dnia to co innego; rok 1990 to juz 21 lat temu, w tym czasie wiele się zmieniło a i wielu ludzi się zmieniło; o ile wiem – a chyba raczej wiedzę w tym temacie mam, to nie problem w tym ze Wspólnota okrada Polaków na Wschodzie; problem polega na tym ze już nawet Wspólnota, Stowarzyszenia pomocowe w Polsce, Fundacje rózne – mają dość Waszych kłotni między sobą (czytaj Polaków na Białorusi); mnie jako obywatela RP i wielu wielu innych obchodzi jedno – aby pieniądze które idą z naszych podatków trafiały do potrzebujących; nie jest tajemnica ze wielu ludzi zarówno tu w Polsce ale i na Białorusi, miało a i ma pretensje do działań Pani Borys, wielu zrozumiało wiele rzeczy po jej odejściu i odważniej zaczęło o tym mówić; ale na Boga – chyba czas skończyć waśnie – działajcie wspólnie; jest wielu ludzi w Polsce zainteresowanych porozumieniem pomiędzy odłamami ZPB; nawet jak wiem były próby zorganizowania na gruncie neutralnym spotkań zarówno Waszego ZPB jak i tego zwiazanego obecnie z Panią już Orechwo; te filmiki, te komentarze uszczypliwe do niczego dobrego nie doprowadzą……zarówno Wy jak i oni …. dajecie tylko pozywkę dla władzy i pretekst do upieczenia swoich interesów;
  Podkreślam – „zgoda buduje, a niezgoda ruinuje”.

 8. Róg Kowalski napisał(a):

  Nie prawda nikt pokoju i rozwoju polskości na Białorusi nie podtrzymuje w Polsce i najlepiej o tym wiedzą Ci, co decydują i wyrażają opinie, często krzywdzące dla Polaków w Białorusi.

  Zadaj to pytanie Tuskowi, Komorowskiemu, Sikorskiemu i Kaczyńskiemu wraz z SLD-cami.

  Najpierw wyczyścić podwórko w Polsce należy, zaś potem wszystko stanie na swoje miejsce.

 9. jakub napisał(a):

  No tu przesadziłeś – bo chociazby teraz przyjedź do Polski i sprawdź ile jest tylko dzieci i młodzieży na wypoczynku wakacyjnym; sprawdź w Konsulacie ile wiz wydaje się białorusinom w tym białorusinom z polskimi korzeniami; ile z tego Konsulaty wiz wydają nieodpłatnie – a dokładniej rozpatrują wnioski – tylko po to aby Polonusi mieli mozliwość łączności z krajem przodków ale tez aby innym Białorusinom pokazać czym jest Polska; przecież chociażby w tym temacie Konsul nie może sam decydować – Konsulaty wyraźnie prowadzą politykę Rządu a tym samym społeczeństwa; dla Waszej grupy wydaje się ta Polityka krzywdząca – ale nie zapominajmy też o wypowiedziach z Waszej strony w strone prawowitych Władz RP; Rzad RP, jego agendy pomagają jak mogą – czy wiesz ile młodzieży ulgowo podjęło studia w Polsce; czy wiesz jakie ulgi daje Karta Polaka (nie mam tu na myśli tylko i wyłącznie wiz); czy wiecie jaka ilość dzieci i młodzieży także w ciągu roku szkolnego odwiedza Polskę za pieniądze między innymi Wspólnoty i innych organizacji; czym krzywdzi Was Rząd RP; dam rękę uciąc że jezeli zwrócicie się do Rządu, do Sejmu, do Senatu o pomoc w porozumieniu pomiędzy Waszym ZPB i ZPB Pani Orechwo – to macie to załatwionje natychmiast; nie możeci etylko i wyłącznie krytykować, a jak wczesniej wspomniałem – jeżeli macie konkretne dowody na jakieś przekręty – to i w tym Rząd jest w stanie zrobić odpowiednie rozpoznanie; widzę że jaki by nie był Rza RP to Wam nigdy on nie będzie się podobał; teraz bronią Poczobuta – tak jak cała Europa – co w tym złego??? Tusk, Komorowski, Kaczyński i inni Wam nie podobają się – więc powiedz kto Wam odpowiadałby; bo chyba nie Łukaszenka;
  Też tak patrzę że sami nie wiecie o co Wam chodzi – a tam gdzi enie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Brakuje ich Wam, brakuje też wielu innym………ale nie zgadzam się absolutnie z tezą że Rząd RP nie pomaga Polonusom na Białorusi……..bo pomoc idzie jednak szerokim strumieniem, czy wiecie ile kosztuje pobyt 40-osobowej grupy dzieci i młodzieży na koloniach w Polsce……..a ile takich grup w tym roku Wspólnota tylko przyjmuje??? Czy Wy to wiecie???? I powiem uczciwie – a mogę to udowodnić – że tu ani Rząd ani Wspólnota nie patrzą – czy jadą dzieci ZPB Orechwowej czy ZPB Siemaszki……..

 10. Róg Kowalski napisał(a):

  „krzywdzi Was Rząd RP” /cytat/

  A tym,że się włazi tam, gdzie nie trzeba i skłóca Polaków swoimi kretyńskimi wypowiedziami w prasie!!

  Fora ze dwora i na swoje podwórko. Polacy w Białorusi są obywatelami państwa białoruskiego i nie właźcie im w drogę.

  Proszę, kto wsadził Poczobuta do więzienia, PYTAM KTO? I kto podtrzymuję tę głupotę swymi akcjami i wypowiedziami?
  Michnik, Buzek, Tusk, Kaczyński i Sikorski!!

  A może nie prawda? To jesteś albo ślepcem albo, wybacz, głupcem.
  Michnik wsadził Poczobuta, bo to on odpowiada za to, co u niego w gazecie się pojawia i niech teraz tegoż Poczobuta najpierw wyciągnie z więzienia – potem zaś nauczy rozumu i rozsądku, bo taki Paźniak też wrzasnął i co z tego?

 11. Róg Kowalski napisał(a):

  „Białorusinom pokazać czym jest Polska” /cytat/

  NIE TRZEBA BIAŁORUSINOM POKAZYWAĆ CZYM JEST POLSKA – DZISIEJSZA POLSKA – ONI TO DOSKONALE WIDZĄ I O WSZYSTKIM WIEDZĄ.
  Nie bierzcie Białorusinów na mało-gramotnych.

 12. Róg Kowalski napisał(a):

  KARTA POLAKA POWINNA BYĆ NATYCHMIAST ZNIESIONA!!!
  Trzeba jej wstydzić, tak ja wyście to „załatwili”

 13. Róg Kowalski napisał(a):

  Od kiedy Rząd RP jest taki dobrzy i sprawiedliwy?
  A śmierć kombatanta Wolińskiego, a zakaz wjazdu do Polski dla Józefa łucznika, a … i tak mozna w nieskończoność.

  Nie! Taka rozmowa tu z Tobą nic tu nie da.

 14. Sławek napisał(a):

  jakub przestań towarzysz Róg Kowalski ma zakuty łeb rozmowa z nim to jak rozmowa do osła

 15. Kowalski napisał(a):

  Trzeba zapomnić o tych grupkach, „niby ZPB” pod kierownictwem Orechwo i Siemaszki. Tam od dawna niema sensownych ludzi – szczególnie w ostatnim. Tak naprawdę, teraz ZPB – to tysiące rozczarowanych Polaków na Bialorusi, którzy czekają na renesans swojej organizacji i nie chcą należać do grona tych skompromitowanych osobowości.
  A dla Borys można powiedzieć – zadanie wykonane, ZPB rozwalony, możesz spokojnie pisać doktorat na temat: „Jak ja zniszczyłem największą polską organizację na Kresach Wschodnich”

 16. Róg Kowalski napisał(a):

  „Borys można powiedzieć – zadanie wykonane, ZPB rozwalony, możesz spokojnie pisać doktorat na temat: “Jak ja zniszczyłem największą polską organizację na Kresach Wschodnich”

  Pani Borys, to mały pryszcz, bo organizację rozwalił niejaki płk Gawin. Widocznie, miał takie zadanie.

  Sławku, mój łeb, jest tworzywem mocnym, ale Twoje argumenty i sposób dyskutowania ze mną to tak, jakby jajko mówiło do kury: „Jestem najważniejsze”.

 17. jakub napisał(a):

  Kończąc na tym odcinku i reasumując – pierwsze co mi się wydaje to nawet nick „Róg Kowalski” mial byc inny – widze że z historią Polski też na bakier – w literaturze sienkiewiczowskiej mamy „Rocha Kowalskiego”; ale tak jak wiele innych rzeczy przekręc atak tez i to; „Róg K….” – faktycznie, pomimo iż z mojej strony chciałem zachować kulturę i odrobinę przyzwoitości – to jednak stwierdzam jasno – że faktycznie jesteś zakutą pałą kierowaną przez aparatczyków z KGB i MWD – oczywiście Republiki Białoruś; zadziwiające że ziemia ta wydała takiego debila; nie masz pojęcia o historii polskości na dzisiejszych ziemiach Białorusi, a jak wiesz wczesniej na ziemiach Polski; opierasz sie na starych animozjach do Borysowej, Orechwo i innych ludzi, przypuszczalnie jesteś w wieku dobrze po 60-tce; nie idziesz do przodu; stoisz w miejscu…..sprawy Polaków na Białorusi gówno Ciebie obchodzą – Tobie chodzi o władze i kasę; przypuszczalnie w dobie kryzysu na Bialorusi i organa którym dupę całujesz mało zaczęli Tobie płacić; stąd ta Twoja flustracja; nie umiesz przytoczyć konstruktywnych argumentów i faktów, walisz słowami oskarżeń i fałszywych pomówień; zaskoczony jesteś że im wychodzi utrzymywanie kontaktów z krajem przodków a Tobei nei, szokuje Ciebie zapewne że masa młodzieży i osób dorosłych chętniej idzie do Polskiej Macierzy Szkolnej – i wola tam z dala od polityki i baranów Twego pokroju – uczyć się polskiej mowy, kultury, tradycji, historii; co boli że tacy ludzie jak P.Sienkiewicz, Pani Kryszyn i inne umieją i mają kontakt z młodzieżą w Grodnie i w innych miastach – a Was olewają zarówno białorusini jak i polonusi, a i na szczęście nasze władze; masz pretensje o Kartę Polaka, o Tuska, o Komorowskiego, o Kaczyńskiego…..zapewne chciałbyś faktycznie raczej przyłączenia Podlasia i nie tylko do Białorusi…..a i aby jeszcze Baćko dał Tobie kasę na wybory – wowczas stałbyś się wataszką zachodniej Białorusi ze stolicą w Białymstoku; mam znajomych medyków na Białorusi – a oni zapewne znają dobre zamknięte szpitale psychiatryczne;
  To tak nie kulturalnie i po chamsku – a teraz na spokojnie……zapamietaj „ROGU KOWALSKI” – zmiany na Białorusi nastąpią – wiesz jaki potem okres następuje – zazwyczaj wyłapuje się dyktatorów, jego otoczenie i jego pomocników, a tez i donosicieli i sprzedawczyków…..Sądy znajdą czas na takich jak Ty; osobiście będę śledził Twoje losy;
  I ostatnia konkluzja – piszecie o Poczobucie i o paragrafach – pamietaj kij ma dwa końce…..jeszcze raz na tym forum oskarżysz Rząd RP, Wspólnotę Polską bez jasnych dowodów – składamy doniesienie do Prokuratury – i ni etylko w Polsce ale i na Białorusi…..toż Kodeks Karny jest równy dla wszystkich ……. fałszywe skąłdanie świadectwa przeciw komuś jest karane i ni etylko prawami ziemskimi…..ale i tymi na niebiosach – bo przykazania boskie znasz zapewne.
  Kończąc – lepiej zmień ton i pisz konstruktywnie i wyzbądź się doradców……albo oddaj ten portal dla młodych……. czas znaleźć fotel w altanie – i popijając białoruski wspaniały napój – spokojnie czekać na przyjście tej z kosą; ale od serca życzę Tobie długich lat życia – abym jeszcze mógł popatrzeć jak odpowiadasz za swe oszczerstwa……

 18. Róg Kowalski napisał(a):

  Trzeba czytać wszystkie moje komentarze, Panie Jakubie, a zrozumiesz.

  Myśleć, a nie lać wodę i działać.

  Trudno Ciebie czytać, wcale nie ciekawie, boś maruda. Srasz słowami, jak marmurem, a się jakoś nie wierzy…

 19. Róg Kowalski napisał(a):

  Raz jeszcze piszę, aby Jakub Najjaśniejszy złożył doniesienie do Proikuratury, że brak dzisiaj Rządy Polskie 0 to raz.
  Dwa, że to „okrągłostołowa warszawka” jest winna temu, że Polacy są podziel;eni.
  Trzy, że Komorowski, Buzek, Kaczyński i Sikorski są zwykłymi niedakształciuchami i ciemniakami, którzy szkodzą całej sprawie polskiej i rozwalają nasz kraj.
  Cztery, Rząd w Warszawie niech sledzi za własnym podwórkie i nie pcha się na chama do sąsiada, zwłaszcza, jak ten ostatni go nie zaprasza.
  Pięć, Polski Rząd wymiślił Kartę Polaka i za tę Kartę powinien być rozliczony.

  A teraz sześć: SZYBCIUTKO BIEGNIJ DO PROKURATURY I WEPCHNIJ MNIE DO WIĘZIENIA 🙂 – tępy z Ciebie łeb!
  Mogę Ci dać nawet swój adres i telefon, abyś nie długo nie szukał.

 20. Sławek napisał(a):

  Pochwal się swoim wykształceniem ty stary zgorzkniały cymbale, skoro nawet zdania po polsku nie potrafisz napisać, twoje wypociny na tym forum wyglądają tak jakbyś pisał poprzez tłumacza Google. Widać w nich zresztą wiele rusycyzmów, których w żadnej mierze się nie wyzbywasz, aż do twojej zasranej śmierci. Tfuu na twoją postsowiecką mentalność – nieudacznika i niedojebka. Zwracam się do ciebie celowo pisząc ma małą literą bo na więcej nie zasługujesz zgorzkniały czerwony towarzyszu.

 21. jakub napisał(a):

  Do „Roga Kowalskiego” – szkoda czasu na takiego palanta jak Ty; ale dalej bedę chetnie przyglądał się Twoim pierdołom

 22. Róg Kowalski napisał(a):

  Ależ ja Cię bardzo proszę – argumentami … i nie żałuj swojego czasu :))
  Grozien rak i u sraccy woczu – wiedajesz geta ci nie? Prakuratura, prakuratura… żlob Ty!

 23. Róg Kowalski napisał(a):

  Sławku, tacy, jak Ty gniją i zdychają od zacietrzewienia, złości i zgorzkniałości :)) pozdrawiam.

 24. Sławek napisał(a):

  Po moim poście do ciebie widać właśnie, że jesteś człowiekiem któremu można nasikać na twarz a ty będziesz mówił, że to ciepły deszcz pada. Człowiek bez krzty honoru i tożsamości narodowej.

 25. Kowalski napisał(a):

  Panowie Jakub i Sławek! Jak wam nie wstyd tak przeklinać i pisać takie brudy. Bądźcie mądrzejsi i nie poddawajcie się na prowokacje „roga”. On cieszy się, że wy zeszliście do jego poziomu. My, Polacy na Białorusi, kontaktując z naszymi rodakami z Polski, staramy się poznać te najlepsze walory z kultury i jezyka narodu polskiego. A wasze teksty są poniżej poziomu. Trzeba starać się zachowywać honor i postawę, aby różne „rogi” nie dali rady was sprowokować.

 26. Róg Kowalski napisał(a):

  Tylko debile szczają na twarz i Ty tu mówisz o jakimś honorze?
  Debilu Ty jeden i tyle Ci rzeknę po staropolsku.

 27. Jan napisał(a):

  Do jakuba i Sławka:Popieram Kowalskiego.Najlepiej gdy ten pan sam zadaje pytania i sam na nie odpowiada.Po prostu go ignorować,traktować jego wypowiedzi jak powietrze.Dziwne,bo sporo RP zawdzięcza.Teraz widać „spłaca” dług wobec nowej ojczyzny.

 28. Róg Kowalski napisał(a):

  Janie, zawdzięczam tylko samemu sobie i nikomu więcej, zapamiętaj to sobie. Nikomu więcej.

 29. Sławek napisał(a):

  Ale ja się z niego po prostu nabijam, dla mnie jest to typowy poputczik. ten typ nawet przenośni nie zna, a co dopiero mówić o języku, który według niego jest jego narodowym, a w którym rusycyzm popędza rusycyzm. Przecież to stary aparatczyk, który potrafi sypać tylko wyzwiskami a obraża się jak inni mu dosadnie określą kim naprawdę jest.
  Takim ludziom jak ten komuszek, osoby jak Gawin, Borys czy Poczobut są li tylko śmieciami, który tu nie mają szans się obronić. Więc ja staję właśnie w ich obronie.

 30. Róg Kowalski napisał(a):

  Chwileczkę, ale nikt tych ludzi oprócz Ciebie nie nazwał śmieciami /li tylko/, po prostu to oni wraz z „elytą” warszawsko-żydowską zniszczyli ZPB i to tylko konstatacja faktów.

 31. mapa napisał(a):

  Ech, szkoda tego forum na takie pyskówki, to powinna być wymiana myśli, a nie inwektyw.

 32. Kowalski napisał(a):

  Kilka dobrych mysli jusz nie jeden raz przetoczyli się na tym forum. Trzeba zdusić swoje emocje i dążyć do pojednania Polaków na Białorusi. Ja nie mam na uwazie wszystkie polskie organizacje na Białorusi, a tylko te dwa odłamy ZPB. Musi być Zjazd Pojednawczy Związku Polaków. Po wojnie, polskcy biskupi zwrócili się do biskupów niemieckich z apelem: „Przebaczamy i prosimy o przebaczenie!” Jeżeli tak zwrócili się w swoim czasie do niemców, to czy my, Polacy, nie możemy tak zwrócić się sami do siebie?
  Czas pokazał, że ekipy obecnie rządzące w tych ZPB, nie potrafią zdobyć się na takie gesty. Pozostaje jeszcze szereg aktywnych dziłaczy, którzy w swoim czasie działali w strukturach kierowniczych ZPB i ich praca przynosiła swoje efekty. A teraz te ludzie są zapomnieni, wielu ich są rozczarowani i dziłalnością ZPB i polityką RP wobec Polaków na Wschodzie. Tylko jak ich ponownie zaangażować do działalności i najważniesze, jak doprowadzić do Pojednawczego Zjazdu ZPB. To jes poważny problem, bo narazie o tym nikt nie mówi. A szkoda. Bo jeżeli by to się udało – to był by wielki sukces Polaków na Białorusi.

 33. Kowalski napisał(a):

  Do „roga” – jest stare polskie przysłowie – kto obzywa się, ten tak sam nazywa się! Pozbieraj chamie, wszystkie swoje plugawe wypowiedzi, zaczynając od debila i t.d. i to jest twój obraz.
  Do admina: Wcześniej, pare miesiecy temy, nie zostali przepuszczone kilka moich wypowiedzi odnośnie przyszłości polskich organizacji na Bialorusi, chociaż tam nie bylo żadnych wulgaryzmów. Natomiast dla „roga” pozwalia się na wszystkie chamskie i niecenzuralne wypowiedzi. Musicie zrobić swój wybór – czy być poważnym portalem, czy byc śmietnikiem. Wybór pozostaje za wami.

 34. jakub napisał(a):

  Ciekaw jestem dlaczego na tym forum nie komentuje sie wszystkich bieżących wydarzeń na Białorusi, a tez chociażby tych innych – związanych z działalnościa wszystkich organizacji polonijnych na Białorusi; dlaczego „Róg….” milczy;

 35. Róg Kowalski napisał(a):

  Drogi Panie Kowalski : „Tylko jak ich ponownie zaangażować do działalności i najważniesze, jak doprowadzić do Pojednawczego Zjazdu ZPB.”. Prosta sprawa! TRZEBA ICH DOBRZE O TO POPROSIĆ, ABY RATOWALI SYTUACJĘ I STWORZYĆ DLA NICH TAKIE WARUNKI, KRÓRE DLA NICH NIGDZI NIE STWORZYŁA POLSKA – TA OJACZYZNA DLA KTÓREJ ONI PRACOWALI OFIARNIE.

  I żadnej tu filozofii nie ma. Po prostu szacunek!

 36. jakub napisał(a):

  Szanowny „Rogu Kowalski” – czy Ty faktycznie aż tak bardzo zacietrzewiony jesteś w jakiś histioryjkach z przeszłości? Czas iść do przodu – pytasz jak doprowadzić do spójności organizacji Polonijnych – czytaj wypowiedź Pana Ambasadora…….to Wy tam na Białorusi winniście rozmawiać – ale co najwazniejsze – nidługo wszystkie organizacje sie rozwalą jeżeli nie nastąpią zmiany na stanowiskach kierowniczych; ludzie Wy powiniście słuchać swoich członków – patrzeć na to czego oczekuje młodzież; może czas najwyższy wszystkim Wam pójść na emerytury – dajcie młodym wykazać się; nikt kompletnie nie jest zainteresowany polityką i jakimiś Waszymi Waśniami; młodzi oczekują rozwiązań które są dla nich bliskie; sami widzicie kto przychodzi na jakieś tam zebrania – czy w tym ZPB czy w tym drugim……to powinno Wam dawać do myślenia.

 37. Róg Kowalski napisał(a):

  Polak i na emeryturze jest się Polakiem, Jakubie. Członki mogą być chore, ale głowa – zawsze mądra. Bez Ciebie i Twoich rad sobie poradzimy.

 38. Sławek napisał(a):

  ty to się możesz poradzić… swego wodza AL

 39. Róg Kowalski napisał(a):

  Nie nie u AL, ale i nie u Ciebie z pewnością też.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Luty 2021
P W Ś C P S N
« Gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Вверх
© 2021    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się