Polonez w Słonimiu

21 maja w Słonimiu odbył się VII festywal „Polonez”, zorganizowany Związkiem Polaków na Białorusi ze Stanisławem Siemaszko na czele. W imprezie wzieły udział zespoły z różnych miejscowości Białorusi i Polski. Święto zebrało na Słonimszczyźnie wszystkich nie obojętnych do twórczości Ogińskiego.

Prezes miejscowego oddziału ZPB Leonarda Rewkowska, jak i oczekiwało się, zdołała przeprowadzić piękną imprezę z wielu uczestnikami, kolumna których przeszła po ulicach Słonimia.

Przypomnijmy, że ta zaszczyczona kobieta nadal ma zakaz wjazdu do Polski. Zrzędna polityka polskich władz, narażona na wymyślone stereotypy, nie pozwala uhonorowanym Polakom, jak pani Leonarda Rewkowska, odwiedzać krewnycn w Macierzy.

Podobny materiał my przyszykowali rok temu i wtedy jeszcze szczerze mieli nadzieje na triumf rozsądku. Prawdopodobnie darmo. Dopóki Polską rządzą głuche ślepcy, jak powiedział jeden z czytelników naszego portalu, dopóty czekać na mądre decyzję z ich strony nie trzeba.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Polonez w Słonimiu" есть 1 комментарий
  1. Józef napisał(a):

    Festiwal poloneza w Słonimiu to dowód jak polscy patrioci takie jak Leonarda Rewkowska zachowują i rozwjają piękne polskie tradycje narodowe. To wstyd, że pażstwo polskie nie włącza się do tej imprezy i nadal prześladuje inicjatorkę i organizatorkę tego ważnego kulturowego przedsięwzięcia.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Grudzień 2018
P W Ś C P S N
« Lis    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Вверх
© 2018    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się