Wizyta delegacji z Sopotu

11-12 maja Grodno odwiedziła delegacja z Sopotu z wiceburmistrem na czele. Gości spotkali się z władzami Grodna, uczestniczyli w otwarciu osobistej wystawy Marka Okrasy, odwiedzili 37. szkołę.

Członkowie delegacji byli bardzo ździwieni, kiedy dowiedzieli się, że w Grodnie jest polska szkoła, gdzie wszystkie zajęcia prowadzone są w języku polskim. Polska propaganda państwowa o tym nie opowiada nawet ludziom, którzy zajmują tak wysokie stanowiska jak wiceburmistrz miasta.

Ile nowego dowiedzieliby się, jeżeli spotkali się z członkami Związku Polaków Siemaszki. Prawdopodobnie byliby bardzo przestraszeni z tych represji, które polski rząd prowadzi wobec Polaków na Białorusi.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Wizyta delegacji z Sopotu" 2 komentarze
  1. Jan napisał(a):

    Jak się jedzie z wizytą to wypada wszystkiego się dowiedzieć o miejscu do którego się przybywa,histori oraz o naszej społeczności tam mieszkającej.Tego wymaga się nie tylko o vicemera,ale od wszystkich ludzi z delegacji.Mam nadzieję że Pan Burmistrz nie był sknerą i zaprosił choć parę dzieciaków na wypoczynek nad naszym morzem?
    Jeżeli nie,to napiszemy do niego z zapytaniem,dlaczego tego nie uczynił?Przecież na takie rzeczy są pieniądze,tymbardziej w tak bogatej gminie jak Sopot!

  2. Jan napisał(a):

    Ten portal powinien tętnić życiem.Powinni pisać i Polacy z Białorusi i z Polski.Powinniśmy sobie pomagać nawzajem.Rozumiem że polityka i bzdety niektórych być może powstrzymują od własnych opini,ale nie ma tym co sobie d……zawracać.Życie i czas zweryfikuje zarówno ludzi,jak i politykę.Niech żrą się tam na „górze” a my sobie pomagajmy.Raz lepiej,raz gorzej,ale jak ludzie piszą między sobą,to wiadomo że interesujemy się swoimi losami i nie jesteśmy pozostawieni sami sobie.
    Brak jest jakiejkolwiek incjatywy nawet na tzw.wymiany wakacyjne dzieci.Przecież to żaden problem dogadać się między szkołami na dwu tygodnoiwe turnusy?Dzieciaki z Grodna czy Lidy niech zwiedzą Warszawę,Zakopane,a te z Warszawy zobaczą Grodno,Lidę,Nowogródek.Trzeba coś robić,a nie pisać o strasznych „represjach”.Góra sobie krzywdy nie da zrobić.Trzeba pomyśleć o najmłodzych i ich pozytywnym myśleniu o świecie.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Czerwiec 2022
P W Ś C P S N
« Lut    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2022    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się