Kilka mysli o konflikcie

Czytając w ostatnim sczasie polską prasę nie można nie zwrócić uwagi na to, że media aktywnie eksploatują temat konfliktu polsko-polskiego na Białorusi. Wywoła się wrażenie, że w tym pytaniu codzień odbywają się jakieś ważne wydarzenia, polska mniejszość jest gnębiona i wkrótce wcale zostanie zniszczona. Oczewiście nikt nie przeczy, że problem istneje, ale daleko nie taki, jak my to widzimy w gazetach.

Jeżeli uważnie przejrzeć się do tekstu publikowanych materiałów i zanalizować, to robi się rzeczywistym, że polskie i białoruskie władze już dawno nie podejmują żadnych działań, nie wypowiadają się publicznie. A temat podgrzewa się dalej, w mediach pojawiają się nowe artykuły. I niemal każdy materiał sposyła się na jednego człowieka. „Jak powiedział prezes Rady Naczelnej Związku Polaków Andrzej Poczobut…”, „ Andrzej Poczobut poinformował…” Otrzymuje się, że Polacy widzą sztucznie podgrzewany temat, podawany przez jednego człowieka, przedstawiającego swoje i swojich zwolenników interesy i punkt widzenia.

Myślimy, że wszystko to odbywa się nie wypadkowo. Komuś pewnie jest korzystnie ciągle podtrzymywać temat konfliktu i nie pozwalać mu gasnąć. I tutaj decydujacą rolę grają pieniądze. Kierownicy różnycj polskich fundacji i stowarzyszeń społecznych, przez które idą finanse dla jednej ze stron konfliktu, oczewiście maja swój procent. Im korzystnie podtrzymywać uwagę do tematu. Tak jest łatwiej uzasadniać dalsze finansowanie. Tak przez nieskomplikowane rozważania przyszliśmy do wiadomego wniosku: pieniądze kierują ludźmi i wydarzeniami.

PS: widzimy tu analogiję z perwszą wojną czeczeńską, kiedy rząd rosyjski sztucznie podtrzymywał konflikt, żeby zarabiać na sprzedarzy broni. W ten samy czas gineli proste żołnierze rosyjskie. Niech w konflikcie polsko-polskim Polacy i nie giną, ale im jest nie łatwie.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Luty 2023
P W Ś C P S N
« Paź    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2023    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się