Dzień Konstytucji 3 Maja

Pozdrawiamy wszystkich czytelników naszego portalu z nadchodzącym świętem Dnia Konstytucji 3 maja. W tym roku będziemy obchodzili 220. rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie Konstytucji.

Konsulat Generalny RP w Grodnie, jak i każdego roku, przeprowadził uroczyste przyjęcie w Kronon-Park Hotelu z tego powodu. Bardzo ździwiła mała ilość gości. Żadnego przedstawiciela władz miasta, niemal nikogo z działaczy kultury, edukacji, nauki. To mówi o tym, że sprawy polskich dyplomatów na Białorusi nie są zbyt dobre.

Na pewno oni myśleli, że można plunąć w twarz białoruskim urzędnikom, zamknąć im wjazd do krajów Unii Europejskiej, a oni wycierają twarz i nadal chodzą na imprezy Konsulatu. Nie wzystko robi się tak lekko. To nie Związek Polaków Siemaszko, działacze którego już od 6 lat nie mogą wyjechać do Polski i innych krajów z pozornych powodów, ale robią wygląd, że tak i trzeba i gotowi całować nogi polskiemu konsulowi, żeby on pozwolił na wyjazd do Polski dla odwiedzenia krewnych.

Konsul generalny Andrzej Chodkiewicz był bardzo zmartwiony. Jego można zrozumieć. Taka mała ilość gości i wiele niezajętych stołów – to hańba dla niego. I skład gości nie zbyt interesujący: ludzie ze Związku Polaków Orechwo i ci pragnące otrzymać Kartę Polaka, którzy niewiadomo jak trafili na święto.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Dzień Konstytucji 3 Maja" 11 komentarzy
 1. Jan napisał(a):

  Tytuł powinien brzmieć-„Kto komu ma całować nogi?”,a nie Konstytucja 3 Maja.O Konstytucji i jej znaczeniu w Europie nic nie napisano.
  Co do ZPB jednego,czy drugiego i ich stanowisk w sprawie polityki to trzeba delikatnie zwrócić uwagę że nasi rodacy zostali pozbawieni ojczyzny w Jałcie,gdzie ani my,ani tymbardziej Białorusini mieli cokolwiek do powiedzenia.
  Mnie obecnie najbardziej martwi nie Konstytucja 3 Maja i kto był,a kogo nie było,tylko oby nienastąpiła dalsza dewaluacja białoruskiego rubla i oby ludzie nie odczuli tego na własnej skórze.My to przerabialiśmy w latach 1976-1989.Było cienko.

 2. Róg Kowalski napisał(a):

  I co byś tam w Jałcie Ty robił, Janie?? Cyrk… i pierdoły gadasz

 3. Jan napisał(a):

  Nigdzie nie pisałem co bym zrobił,tylko co zrobiło za nas trzech chorych psychicznie ludzi/Roswelt,Stalin i Churchil/.Nie było mnie wtedy na świecie i zapewne Ciebie też Rogu Kowalski.
  Nie wiem o jaki cyrk chodzi,ani jakie pierdoły?Wytłumacz gdzie się mylę?

 4. Róg Kowalski napisał(a):

  Dzięki Bogu, że o tym jak będzie wyglądał Świat decudują tacy mądrzy ludzie, jak niektórzy z wymienionych przez Ciebie, bo, co zrobili Kaczki i świry Sikorki – już widzimy. Pozdrawiam Janku!

 5. Róg Kowalski napisał(a):

  Trzeba zachować dziedzictwo i Go poszerzyć i iść do przodu, nie tkwić w gównie wczorajszym, bo rodzi nam się nowe pokolenie Polaków, których mamy obowiązek chronić i o nich się troszczyć. Co dzisiaj szego Polaka obchodzi Jałta?? To sprawy szkoły i historii. Nie nasze z Tobą Janie!

 6. Jan napisał(a):

  Jeżeli uważasz za mądrych ludzi typu Stalina/Mordercy który wymordował kilkanaście milionów ludzi – stawianego na równi z Hitlerem//,to widać lekcji histori ktoś nieodrobił.
  Roswelt z postępującą chorobą Aizchaimera w ostatnich 2 latach wojny zapewne był dobrym partnerem dla Stalina.Historycy rosyjscy opisujący spotkania na szczycie „wielkiej trójki” twierdzą że Churchil zawsze sprawiał „człowieka mającego problemy z alkocholem”.
  Co do Kaczyńskich,to akurat mamy odmienne zdanie,natomiast Sikorski nie powinien zajmować tego stanowiska,dlatego Kaczyński odsunął go od polityki,ale ktoś,kto ma „parcie na władzę”,to partie będzie zmieniał jak rękawiczki.
  Obecnie nie mamy polityków,ale politykierów.Jest to zasadnicza różnica.

 7. Róg Kowalski napisał(a):

  To Ty mówisz i tak piszesz. Z pewnością byli to niezwykli ludzie i Ty ich poziomu myślenia i kunsztu organizacyjnego nigdy nie dosięgniesz. Ty sam jesteś wprost, jak poczytam Mądrym Aniołem!? Na co Ty sobie pozwalasz, Janie- na trzepanie tylko ozorem, wybacz za szczerość!?

 8. Róg Kowalski napisał(a):

  Jak to? „Parcie na władze” głupia mordercza kaczka nie ma? To on z bratem zamordował 95 niewinnych ludzi i posłał kogo do piekła a kogo do nieba …

 9. Jan napisał(a):

  „Z pewnością byli to niezwykli ludzie”.Hitler od Stalina też się niczym nie różnił,więc był też zapewne „niezwykły”.Co do Kaczyńskich,to ich zaletą było i jest własne zdanie i niezależało im na poklepywaniu po „pleckach” przez Berlin,Paryż czy Moskwę,czego nie można powiedzieć o obecnej ekipie.Co do trzepania ozorem.Każdy widzi fakty z własnej perspektywy i oceny histori,oraz tego co rozum mu dyktuje/podpowiada.
  Wracając do tytułu-Dzień Konstytucji 3 Maja,odnoszę wrażenie że bardzo mało ludzi zna jej treść oraz przesłanie które dawało początki demokracji.Jednak jeszcze wiele wody upłynie w Wiśle zanim gro ludzi zrozumie na czym to polega.

 10. GGG napisał(a):

  Jakoś ucichliście z rzekomą sprawą Saleja o pornografii. Czyżby napisaliście nieprawdę?

 11. admin napisał(a):

  Trwa śledztwo. Czekamy na informację. W najbliższym czasie napiszemy coś o tym.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się